Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Борг окупованих територій Донбасу за електроенергію перевищів 20 мільярдів гривень

Загальний борг перед держпідприємством "Енергоринок" становить 27 млрд гривень.

Більша частина боргу перед держпідприємством "Енергоринок" належить окупованим територіям Донбасу.

Про це повідомила заступник директора департаменту економіки і фінансів Міністерства енергетики та вугільної промисловості Софія Угрюмова, передає УНІАН.

За словами Угрюмової, загальний борг перед держпідприємством становить 27 млрд грн.

"Велика частина заборгованості загального рівня боргів на ринку електроенергії, який досяг 27 млрд грн, була сформована споживачами на непідконтрольних Україні територіях. Вугільні підприємства, водоканали не платили за поставлену електроенергію. За даними "Енергоринку", заборгованість всіх споживачів із окупованих територій становить близько 21 млрд грн", - сказала Угрюмова.

Слід зауважити, що й нині, попри відсутність оплати, компанії "ДТЕК Енерго" продовжує постачати електроенергію на окуповані території Луганщини та Донеччини.

Як зауважила глава департаменту з питань регуляторної політики компанії Ірина Протопова, оплату за електрику, яку постачали з 1 серпня 2014 року до 1 травня 2015 року вони не отримували, оскільки банки на територіях перестали працювати після відповідної заборони НБУ.

 "На сьогодні ми поставляємо на ці території електроенергію тільки за сальдо перетікань, які здійснюються в обох напрямках. Враховуючи, що Луганська область є енергодефіцитною, виходить, що з території України надходить більше енергії, ніж у зворотному напрямку. Простіше кажучи, вони нам винні більше", - сказала Протопова.

Нагадаємо, що раніше уперше з листопада 2015 року в анексованому Криму відрапортували про відновлення енергопостачання. Самопроголошена влада півострову повідомила про успішно проведені комплексні випробування під навантаженням нових ліній 500 кВ Кубанська — Тамань і першої ланцюга 220 кВ Тамань — Кафа, а також випробування обладнання підстанцій 500 кВ Кубанська і Тамань. Закінчення робіт з введення в експлуатацію другої черги енергомосту заплановано на кінець квітня поточного року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції