Борг перед "Газпромом" погасять сьогодні

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявляє, що сьогодні буде завершене погашення боргу за газ.

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявляє, що сьогодні буде завершене погашення боргу за газ перед російськими партнерами.

Про це він повідомив сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

Бойко Міллер
Глава мінпаливенерго України Юрій Бойко та голова правління "Газпрому" Олексій Міллер
"До кінця дня ця процедура буде завершена і з 929 мільйонів (доларів) залишиться близько 60 мільйонів, які найближчим часом будуть перераховані з розрахункових рахунків", - сказав Бойко.

За його словами, після погашення боргу господарюючі суб`єкти розпочнуть переговори за ціною та умовами постачання і транзиту природного газу з Росії в Україну. "Ми контролюватимемо проведення переговорів щодо транзиту між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом". У нас є доручення (прем`єр-міністра – iPlus) у тижневий термін завершити цей процес", - повідомив Бойко.

Міністр підкреслив, що уряд контролюватиме хід переговорів між господарюючими суб`єктами, оскільки вони стосуються "такого вразливого сектора".

Бойко уточнив, що насамперед уряд контролюватиме баланс між транзитною ставкою газу і закупівельною ціною на газ для України. "Цю процедуру ми весь час узгоджуємо, і наші партнери з розумінням це сприймають", - додав він.

Міністр також повідомив, що під час переговорів українська сторона орієнтуватиметься "на той рівень цін, про який сьогодні сказав прем`єр-міністр".

"Це буде нашим орієнтиром у подальшій роботі і базою для встановлення балансу між ціною на газ і транзитною ставкою", - підкреслив Бойко.

Крім того, міністр повідомив, що ціни на газ для населення визначатимуться на основі інвестиційної складової газодобувної галузі.

"Ціна для населення повністю враховуватиме необхідність в інвестиціях газодобувної галузі, необхідність підтримання транспортної магістралі в належному стані та необхідний рівень прибутку, щоб субсидувати певні категорії населення, які не можуть оплачувати тарифи", - сказав Бойко.

Як повідомляв iPlus, сьогодні, 31 жовтня, прем`єр-міністр України Віктор Янукович доручив міністру палива та енергетики Юрію Бойку максимум за десять днів завершити переговори з російським ВАТ “Газпром” про ціну на газ, що поставлятиметься в Україну наступного року. Прем`єр зазначив, що підтримує позицію президента стосовно того, що ціна на газ не повинна перевищувати 150-160 доларів.

ВАТ "Газпром" 30 жовтня провів авансовий платіж за транзит російського газу територією України.

Бойко з цього приводу заявив, що цей авансовий платіж ”Газпрому” за транзит буде повернений як оплата за газ, котрий був переданий російській стороні з підземних сховищ газу як погашення боргу.

2 жовтня ”Газпром” заявив про існування заборгованості України за газ у розмірі понад 1,3 млрд. дол. і попередив про скорочення постачань газу для України в разі непогашення боргу до 1 листопада 2007 року.

9 жовтня в Москві голова ”Газпрому” Олексій Міллер і Юрій Бойко підписали угоду про врегулювання газової заборгованості до 1 листопада ц.р.

НАК "Нафтогаз України" має намір погасити заборгованість перед ЗАТ "УкрГаз-Енерго" в розмірі 700 млн. доларів за рахунок отримання авансового платежу від ВАТ "Газпром" за послуги з транспортування російського природного газу територією України в четвертому кварталі 2007 року в сумі 500 млн. доларів, а також за рахунок залучення кредитних коштів.

ВідеоЮрій Бойко про газові переговори (Ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: