Борги із зарплат в Україні перевищили 1,7 млрд гривень

За 2008 рік борги із заробітної плати зросли на 520 млн гривень, впродовж 2009 року – ще на 284 млн гривень.

Станом на 1 березня 2010 року заборгованість із зарплат в Україні становить 1 млрд 737 млн гривень, заявив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.

"За 2008 рік заборгованість зросла на 520 млн грн., впродовж 2009 року – ще на 284 млн грн, і на 1 березня становила 1 млрд 737 млн грн", - сказав міністр.

Заборгованість із зарплати в березні поточного року скоротилася на 10,2% - до 1,56 млрд грн. Проте рівень заборгованості залишається катастрофічним, відзначив міністр.

За його словами, заходи, які застосовувалися в боротьбі із заборгованістю, були спрямовані переважно на її погашення, а не на усунення причин її виникнення. Серед причин зростання заборгованості відзначається невчасне затвердження фінансових планів державних підприємств, неефективне використання бюджетних коштів при закупівлях, неефективна політика кредитування реального сектора економіки та невчасне відшкодування ПДВ підприємствам, заборгованість за яким на підприємствах державної форми власності наблизилася до 73,5 млн грн.

Повідомляється, що комісія зобов`язала центральні органи виконавчої влади та місцеві державні адміністрації впродовж місяця проаналізувати причини виникнення заборгованості, протягом двох місяців проаналізувати фінансово-господарську діяльність державних підприємств, які мають заборгованість із зарплати й розірвати контракти з тими керівниками, з вини яких виникла така заборгованість.

Комісія також рекомендувала центральним органам виконавчої влади уточнити фінансові плани на 2010 рік, передбачивши в них скорочення витрат на утримання адміністративно-господарського персоналу на 20% й затвердити графіки погашення заборгованості до кінця поточного року.

Як повідомлялося, на 1 лютого 2010 року розмір невиплачених зарплат збільшився на 14,9% порівняно з 1 січня 2010 року до 1 млрд 692 млн 413 тис гривень.

Читайте також:

В Україні різко зросли борги з зарплат

Державний борг України досяг третини ВВП

Україна виплатить 56 млрд гривень боргів у 2010 році

Минулого року номінальний ВВП України скоротився на 15%
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: