Борги, про які не здогадуються: як у киянина з'явилася мільйонна заборгованість перед державою

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Борги, про які не здогадуються: як у киянина з'явилася мільйонна заборгованість перед державою

Фото: УНІАН

Чоловік про борг дізнався випадково, коли оновив застосунок "Дія".

Киянину Михайлу нарахували майже мільйон гривень боргу. Чоловік про це дізнався зовсім випадково - просто вирішив оновити застосунок "Дія". Жодних повідомлень, судових постанов чи листів йому не надсилали. Тепер держава автоматично списує пеню за невчасно сплачений борг з пенсійної картки чоловіка.

Як перевірити, чи не маєте ви боргу, та що робити, якщо він з'явився, розповіли у Сніданку з 1+1.

Ветеран українсько-російської війни Михайло на фронті дістав контузію, тепер має інвалідність і живе на пенсію. Майже мільйон гривень заборгованості перед державою виявив після оновлення застосунку "Дія". "Якби я не оновив "Дію", то не знав би, що в мене є сума боргу. Виконавча не надіслала нічого", - каже він. 

Коли почав розбиратися, виявив – це наслідки ДТП трирічної давності. Постраждала водійка через суд хоче отримати 130 тис. грн, а 660 тис. помилково нарахувала виконавча служба. Чоловік пішов до суду, але вже два місяці чиновники не можуть виправити свою ж помилку, а також стягують борг у Михайла з пенсії. "Понад тисячу гривень вирахували. Не вся пенсія на картку прийшла", - розповів Михайло.

Саме так відбувається примусове стягнення. Крім того, у Михайла припинили працювати банківські картки. Крім того, аби змусити платити борг, державні органи можуть заборонити виїзд за кордон, заблокувати продаж машини, квартири чи земельної ділянки. До слова, про це можна дізнатися випадково. "Я б рекомендував кожній особі моніторити актуальну інформацію стосовно себе", - каже адвокат Антон Бойко.

Нарахували майже мільйон гривень боргу без жодних повідомлень – чому варто перевіряти реєстри

Нарахували майже мільйон гривень боргу без жодних повідомлень – чому варто перевіряти реєстри

Кореспондент "Сніданку" Петро Кузик вирішив перевірити, чи раптом не винен державі. Перевірити це можна в електронному кабінеті платника податків. "Я знайшов не лише борг, а й нараховану пеню. Це податок за отриману колись у спадок земельну ділянку. Жодних повідомлень мені не надходило тому, що борг не великий, пояснили в податковій", - розповів він. 

За словами заступника начальника відділу податкової служби Олександра Лісовола, якщо сума боргу сто гривень, то податкова вимога не направляється. "Фактично конверт коштує 37 гривень. Займатися повідомленням економічно не доцільно", - пояснив фахівець.

Власний борг можна одразу сплатити карткою в електронному кабінеті платника податків. Квапитися не варто, а раптом там помилка, застеріг адвокат. "Ми повинні звернутися до виконавця, перевірити наш борг. Потім його сплатити або оскаржувати такі дії, якщо ми не погоджуємось з сумою самого податку чи із штрафними санкціями", - каже адвокат Антон Бойко. 

Слід зауважити, чи держава вам не нарахувала ще чогось, можна перевірити в Єдиному реєстрі боржників на сайті Мін'юсту.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація