Борги України заплатять корпорації

Згідно думки Анатолія Кінаха, борг України перед Киргизстаном, який заважає вступу Києва до СОТ, мають платити вітчизняні корпорації.

Анатолій Кінах
Архів
Міністр економіки продовжує оптимістично дивится на вступ України до СОТ.
Борг України перед Киргизстаном має сплачувати не держава, а корпорації. 

Про це заявив міністр економіки України Анатолій Кінах.

"Ми плануємо вирішити питання так званої заборгованості перед Киргизстаном. Це буде не державна заборгованість, а корпоративна", - повідомив голова Мінекономіки.

Кінах також повідомив, що окрім питань з Киргизстаном в України немає більше перепон на шляху до Світової організації торгівлі. Він висловив впевненість, що найближчим часом стосунки з Киргизстаном будуть врегульовані, а до кінця року "Україна має всі шанси вступити до СОТ".

Нагадаємо, Киргизстан наразі є єдиною країною-членом СОТ, яка не підписала з Україною двостороннього протоколу про торгівлю, без якого неможливий вступ України до організації. 

Головною перешкодою для укладання такого документу була заборгованість української сторони перед Киргизстаном у розмірі 26 мільйонів доларів, що виникла в 1991-1992 роках. 

Однак, 29 травня цього року Киргизстан погодився визнати цей борг не зовнішнім державним, а корпоративним. Ці домовленості було досягнуто на переговорах в офісі торговельного представника США у Вашингтоні, повідомив тоді Кінах. 

На засіданні робочої групи СОТ, яке відбулося 24 липня у Женеві, доповідь, яка визначає умови вступу України до цієї організації, затверджена не була. Тим не менше, голова української делегації, заступник міністра економіки Валерій П'ятницький повідомив, що Україні залишилося ухвалити низку нормативних документів та завершити двосторонні переговори з Киргизстаном. 

Також, за словами П'ятницького, Україна, як і раніше, сподівається вступити до СОТ цього року. Кінах, в свою чергу, назвав попередні висновки робочої групи позитивними.

Наступне засідання робочої групи відбудеться на початку жовтня 2007 року. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: