Боротьба з кризою обійшлася світу в 11 трильйонів доларів

МВФ очікує, що частина цих коштів влада зможе одержати назад після подолання кризи, однак у багатьох країнах слід очікувати збільшення бюджетного дефіциту в поточному році.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив витрати держав світу на боротьбу з кризою майже в 11 трильйонів доларів.

Так, розвинуті країни вже виділили фінансовому сектору 9,2 трильйона доларів, а тим, що розвиваються, - 1,6 трильйона. У тому числі держави направили 1,9 трильйонів доларів на придбання активів у фінансовому секторі та 4,6 трильйона - на держгарантії.

МВФ очікує, що частина цих коштів влада зможе одержати назад після подолання кризи, однак у багатьох країнах слід очікувати збільшення бюджетного дефіциту в поточному році. Так, у США, на думку фонду, дефіцит бюджету стане найбільшим серед країн "Великої двадцятки" (G20) і досягне 13,5 відсотка ВВП. У Великобританії дефіцит бюджету очікується на рівні 11,6 відсотка ВВП, а в Японії - 10,3 відсотка ВВП, а в Росії - 5,5 відсотка ВВП.

Крім того, фахівці фонду припускають, що до 2014 року держборг Японії виросте до 239 відсотків ВВП, в Італії - до 123 відсотків, у США - до 112 відсотків. У Великобританії цей показник збільшиться до 99,7 відсотка ВВП, а в Росії - до 7,3 відсотка ВВП.

Раніше МВФ опублікував дані, згідно з якими попит на кредити з боку бідних країн до 2014 року досягне 17 мільярдів доларів. Фонд уже прийняв рішення обнулити ставки по антикризовим кредитами найбідніших країн світу аж до кінця 2011 року.

Читайте також:

Американським банкам загрожує друга хвиля кризи

ЄБРР помістив Україну в четвірку держав з найбільшим падінням економіки

МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

МВФ дасть Україні наступний транш кредиту на 2 місяці раніше
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: