Боржникам банків хочуть дозволити викупати борги у колекторів

Нардепи збираються ухвалити законопроект, який може спростити процес погашення кредитів боржниками.

У Верховній раді зареєстровано законопроект із пропозицією затвердити поправки до Цивільного кодексу, якими буде надано право фізичним особам-боржникам викуповувати свої зобов'язання у колекторних компаній за ціною, яку колектори сплатили банку.

Ініціаторами документа, зареєстрованого у ВР 14 грудня, стали член комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Олександр Фельдман і член комітету з питань економічної політики Олег Гейман.

"Прийняття проекту закону дасть можливість фізичним особам-позичальникам викуповувати власні борги у колекторів за тією ціною, за якою такий борг продав банк, наслідком чого стане погашення боргу та звільнення від боргових зобов'язань", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно записці, банки вже отримали право продавати кредитні борги з дисконтом без податкових наслідків. При цьому ціна продажу прострочених кредитів іноді досягає 1% від їхньої номінальної вартості.

"Майже будь-який позичальник за таку ціну і сам би відкупив власний борг, але банкам не цікаво возитися з масою фізосіб ... Якщо банк, який є кредитором за кредитним договором, згоден продати борг за цим договором за 1%, то чому б боржнику із таким договором не дати можливість самому придбати цей борг за такою ж ціною ", - також відзначено в документі.

Згідно з текстом, у разі відмови нового кредитора поступитися позичальникові правом вимоги, позичальник має право звернутися до суду з позовом про переведення на нього прав і обов'язків покупця за ціною, за якою право вимоги було віддана первинним кредитором.

В той же час, відомо, що за оцінками експертів, у 2010 році українські банки можуть виставити на продаж проблемні кредити без застави на суму 8-12 мільярдів гривень і  проблемні заставні кредити на 2 мільярди гривень.

Нагадаємо, нещодавно українським банкам суттєво спростили процедуру стягнення заборгованості із проблемних позичальників.

Зокрема, після відповідного рішення Мін'юсту, банки отримали право в разі, якщо протягом трьох місяців позичальник не платить по кредиту, відбирати іпотечні квартири в досудовому порядку, незалежно від того, яку суму кредиту вніс позичальник.

Читайте також:

Відтепер банки можуть забирати заставні квартири протягом двох годин

Банкам спростили шляхи стягування заборгованості

Кожен третій українець не в змозі оплатити кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: