Боржникам за комунальні послуги хочуть збільшити пеню: коли нові норми набудуть чинності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт.

Не платити за комунальні послуги стане не вигідно, бо боржникам хочуть збільшити пеню. За три роки може набігти аж 50% від суми боргу. Відповідний проєкт закону зареєстрований у Раді. За прогнозами експертів, нові норми можуть набути чинності вже восени. 

Як уникнути штрафів і як цей закон можна буде використати на свою користь — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Українців змусять вчасно платити комуналку. Наразі  борги за комунальні послуги сягають 64 мільярди гривень, повідомляє голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова. Підняти пеню планують у двадцять разів.

За кілька років киянин Володимир Бондаренко з сорокаметрової квартири заборгував за комуналку 15 тисяч гривень. Пояснює, своєчасно платити не в змозі, бо допомагає грішми дітям і літній матері, яка зареєстрована з ним, але проживає на дачі. За рік від суми боргу набігає три з половиною відсотки пені. Утім, це може здатися мізером, порівняно з тим, що може чекати на українців вже від осені.

У Раді зареєстрували проект закону, яким планують підвищити штрафи за комунальні борги. Якщо ви рік не платитимете, то плюс 20% пені. Якщо понад два роки – 30%, а 50% – за три. "Заборгованість не можна перекладати на інших жителів", - пояснює Галина Третьякова.

Відео Боржникам за комуналку хочуть збільшити пеню

Не платити за комуналку – стане не вигідно. Боржникам хочуть збільшити пеню. За три роки може набігти аж 50 % від суми боргу. Відповідний проєкт закону зареєстрований у Раді.  За прогнозами експертів, нові норми можуть набути чинності вже восени. Як уникнути штрафів і як цей закон можна буде використати на свою користь – дивіться.

Боржникам за комуналку хочуть збільшити пеню

За словами, голови комітету ВР з питань соціальної політики, нові правила - це необхідність, аби комунальні підприємства мали ресурс надавати якісні послуги. Тому українців змусять платити, а ще можуть обмежити в правах. "Цей законопроєкт передбачає, що вам можуть тимчасово заборонити виїзд за кордон, а також обмежити право керування автомобілем, доки повністю не розрахуєтесь за комунальні борги", - каже адвокат Лаврентій Царук. 

За новим законопроєктом, вибивати борги буде сам постачальник і лише через виконавчу службу чи суд. Зараз постукати вам у двері можуть невідомі люди. "Постачальник послуг, який уклав договір із власником житлового фонду. може сьогодні включити цю боргову схему колекторам", - каже  голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Цього не буде, якщо закон ухвалять.Крім того, він зобов’яже постачальників робити реструктуризацію боргів за воду, газ, опалення чи інші послуги. "У законопроєкті є хороший запобіжник для споживача - реструктуризація боргу. Постачальник послуг не матиме права відмовити. Цим треба буде користуватися, а інакше доведеться платити пеню за борги і вибивати їх з вас буде виконавча служба і суд”", - наголосив адвокат Лаврентій Царук.

На які частини розбивати борг і за який час його треба буде виплатити, споживач зможе домовитися з постачальником. Це законний спосіб уникнути пені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції