Боржники отримали шанс повертати валютні кредити в гривнях

Президент Віктор Ющенко запропонував парламенту покращити умови кредитування для позичальників.

Президент Віктор Ющенко вирішив удосконалити законодавство у сфері кредитування, та покращити умови надання позики для клієнтів банків.

Відповідний законопроект він 15 червня зареєстрував у Верховній раді. Якщо депутати погодяться з главою держави, українські споживачі зможуть погашати будь-які взяті ними кредити в національній валюті.

"Клієнту гарантується право погашати зобов'язання за кредитом, номінованим в іноземній валюті, національною валютою за офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день здійснення платежу", - йдеться у проекті.

Крім того, документом передбачається зобов'язати банки та інші фінансові установи при наданні кредиту інформувати позичальника про реальні умови кредитування.

В договорі має бути детально розписана вартість кредиту з урахуванням процентної ставки, вартості всіх супутніх послуг, інших фінансових зобов'язань, які пов'язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту.

Також банкам та іншим фінансовим установам забороняється при внесенні до договору детального розпису сукупної вартості кредиту ускладнювати прочитання тексту.

Крім того, Ющенко пропонує заборонити банкам та кредитним спілкам встановлювати плату за дії, що здійснюються ними на власну користь, або за дії, що здійснюються відповідно клієнтом чи членом кредитної спілки на користь банку чи кредитної спілки.

Відсоткова ставка за наданим споживчим кредитом, на думку президента, має змінюватися тільки за згодою сторін.

Читайте також:

НБУ розробив план перемоги над проблемними кредитами

Українським боржникам радять просити кредитних канікул

Кредитування повернеться в Україну до кінця року

Банки масово знижують ставки по депозитах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: