Боржники стали в черги за "пільговими" доларами

Процес погашення валютних кредитів за пільговим курсом працює, але шкульгає чи не на обидві ноги.

Сьогодні Нацбанк за пільговим курсом продавав долари й євро. Це вже четвертий валютний аукціон, на якому комерційні банки купують валюту для потреб позичальників. Утім, дістається вона далеко не всім клієнтам. Попри єдині правила гри, у фінустанов підходи зовсім різні.

Процес погашення валютних кредитів за пільговим курсом працює, але шкульгає чи не на обидві ноги. Банкіри нарікають – НБУ занадто бюрократизує схему. Останні зі свого боку жаліються на комерційні банки, мовляв, не допрацьовують. А страждають, як завжди, люди.

ЗМІ та Інтернет-видання рясніють коментарями людей, які так і не змогли погасити позику за пільговим курсом. Найчастіші випадки, коли банк просто не встигає перевести долари на рахунок і клієнт опиняється серед боржників.

"Мені сказали, вибачте це стосується тих, хто не платить за кредити, а так як я плачу вчасно, це не для мене", - розповідає Олег – боржник, якому відмовили у продажу валюти за курсом НБУ.

Олег вирішив відмову не оскаржувати. Каже, не дуже знається на банківських справах.

Хоча у Нацбанку заохочують - дзвоніть. Якщо ви брали кредит на житло, навчання, лікування чи розвиток бізнесу - відмовити вам не мають права. В НБУ запевняють, що голова правління банку несе особисту відповідальність за свій банк. І до нього можуть застосовуватися і адміністративні і навіть кримінальні заходи.

Кого вже вдарили по руках, в НБУ не уточнюють. Однак запевняють, що контролюють процес ретельно. Аж надто, додають банкіри. Тому дехто з колег або не встигає, або взагалі зволікає.

У Нацбанку заперечують. Мовляв, куди вже простіше. І так звітність скоротили до мінімуму "щоб вони працювали активніше і трохи ефективніше, тому що дійсно є банки які не встигають подати документи, які не приймаються участі в аукціонах".

Хоча не всі банки нервують своїх клієнтів. В деяких - жодних проблем. "Шостого писав заяву і до десятого в мене було погашення – і банк встиг провести платіж – так, встиг", - розповідає Антон, який погасив платіж з автокредиту, що не входить до переліку "пільгових".

Утім, достроково погасити позику валютою НБУ - досі неможливо. Регулятор цього не дозволяє. Проте частина банків почали продавати за низьким курсом свої "зелені". Саме для дострокового погашення кредитів. Та музика лунатиме недовго, впевнені економісти. Власних валютних запасів у фінустанов - обмаль.

Читайте також:

Вкладники влаштовують у банках спальні місця

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Лише 13% українців не постраждали від кризи

Українці не довіряють банкам і зберігають гроші вдома

ВідеоУ черзі за пільговою валютою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: