Бос "Формули-1" вирішив врятувати Saab

Рада директорів Saab Automobile ухвалила рішення про початок процедури ліквідації компанії, але при цьому продовжить вивчати пропозиції від потенційних покупців.

Комерційний директор "Формули-1" Берні Екклстоун подав заявку на покупку шведської автомобільної компанії Saab, якій загрожує ліквідація.

Придбати Saab, який входить до активів американського автогіганта General Motors, Екклстоун планує у партнерстві з люксембурзькою інвестиційною компанією Genii Capital. Компанія належить Жерару Лопесу, який виступає спонсором команди Renault на "Формулі-1".

"Це гарна марка, якою мало займаються нинішні власники", - зазначив Екклстоун.

Мету покупки 79-річний британець поки що не коментує. "Вона поки не наша, тому просто подивимося, що буде далі", - заявив він.

Тим часом у п’ятницю, 8 січня, рада директорів Saab Automobile ухвалила рішення про початок процедури ліквідації компанії. Але представники GM заявили, що вони продовжать вивчати пропозиції від потенційних покупців для того, щоб "знайти оптимальне рішення для всіх зацікавлених сторін".

Представники профспілки гостро розкритикували рішення GM про закриття компанії, на яку претендують декілька покупців. Так, голландський виробник елітних автомобілів компанія Spyker зробив нову пропозицію General Motors про покупку Saab, а у грудні минулого року зірвалася операція з продажу Saab шведській Koenigsegg Group AB.

General Motors минулого року оголосила про банкрутство. Компанія ухвалила рішення ліквідувати чи продати низку своїх брендів, зокрема і Saab, і зосередитися на своїх ключових марках - Buick, Cadillac, Chevrolet і GMC, а також Opel і Vauxhall (у Європі).

У шведській компанії Saab працюють 3400 людей в самій Швеції, і ще близько 8 тисяч зайнято на підприємствах, які поставляють компанії компоненти.

У 2008 році автоконцерн Saab зазнав збитків на суму в 412 млн доларів, а рентабельним він не був з 2001 року.

Читайте також:

Голландська Spyker Cars вирішила врятувати Saab

Класичний автобренд Saab буде ліквідований

Hummer продали китайцям за 150 мільйонів доларів

General Motors починає продавати автомобілі через eBay

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: