Бойко: ера дешевого газу закінчилася

Міністр відзначив, що "держава уже не в змозі виступати протекціоністом приватних власників підприємств", тому ціни на нафту і газ зростатимуть.

Енергетична стратегія України буде переглянута відповідно до положень президентської Програми економічних реформ, заявив міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

Він додав, що "нині проводиться масштабний аудит діяльності всіх попередніх урядів в енергетичній галузі. Проте, що стосується положень енергетичної стратегії, то значна їх частина буде переглянута. План дій - це не догма, проте він вказує орієнтовні напрями щодо його виконання".

"Держава уже не в змозі виступати протекціоністом приватних власників підприємств. Ера дешевого газу, як і дешевої нафти, закінчилася. Ціна на газ для промисловості має бути прийнятною з погляду конкурентоспроможності кінцевої продукції", - зазначив міністр.

"Ми вже маємо точки реформування галузі у вигляді президентської Програми економічних реформ, яка по-новому, більш деталізовано дає напрям руху і можливості щорічно підбивати підсумки і коригувати енергетичну діяльність держави", - сказав міністр.

Як повідомлялося, наприкінці квітня голова уряду РФ Володимир Путін за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим запропонував об'єднати "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

20 червня, коментуючи заяву голови "Газпрому" Олексія Міллера про те, що злиття компаній стане наступним етапом після створення суб'єктами спільного підприємства, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що злиття НАК "Нафтогаз України" і ЗАТ "Газпром" не буде.

"Ніякого злиття не буде. Проте буде пошук організаційної форми, яка дозволить, як наш Президент сказав, синтезувати ефект роботи нашого "Нафтогазу" і "Газпрому", - заявив Азаров.

Читайте також:

Україна оголосила нейтралітет у "газовій війні" Росії та Білорусі

Україна готова збільшити транзит російського газу в обхід Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: