Бойко не зміг довести, що чесно купив вишки

Бойко не зміг довести, що чесно купив вишки

Навколо "вишок Бойка" знову розгорівся скандал

Документи, які підтверджують прозорість держзакупівлі міністр так і не надав.

Міністр енергетики Юрій Бойко порушив свою обіцянку і не надав ЗМІ документів, які свідчать про прозорість купівлі за 400 млн доларів бурової установки West Juno, ринкова ціна якої складає 250 млн дол.

Документи, що пояснюють, чому за неї заплатили 400 млн, а не 250, міністр грозився надати ще наприкінці січня.

Голова Міненерго тоді заявляв, що різниця у 150 млн доларів (між ринковою ціною і ціною купівлі) не відповідає дійсності, оскільки, принаймні, 15 млн доларів з них було заплачено за прохід бурової установки через Босфор.

Решту - 135 млн доларів, за словами Бойка, отримала американська компанія Halliburton, яка відповідала за закупівлю та обслуговувавння вишки.

"У нас відповідальна за закупівлю та обслуговування вишки — американська компанія Halliburton. Лідер світовий щодо сервісу. І звіт, який я вам надам, — там розписано, за що вони платять. Тому я попрошу колег з Halliburton надати вам цей звіт буквально завтра", заявив міністр.

Джерела видання "Дзеркало тижня" стверджують, що 15 млн доларів за прохід Босфору були заплачені понад ті 400 млн, які коштувала установка. Таким чином, витрати з транспортування, страхування, складання-розбирання вишки додатково лягали на покупця.

Подібна ситуація склалася і з Halliburton. Відразу кілька джерел повідомили, що звіту, про який говорив Юрій Бойко, не існує.

Як відомо, у минулому році Україна за бюджетні кошти закупила дві самопідйомні бурові установки. За кожну було заплачено 400 млн доларів, тоді як їх реальна ціна складає 250 млн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація