Бойко пропонує відмінити ПДВ на імпортну нафту

В Міністерстві енергетики хочуть знизити до нуля ПДВ на імпортну нафту.

Міненерго пропонує внести до Податкового кодексу зміни по значному зниженню акцизу на світлі нафтопродукти, а також додати в документ пункт про скасування ПДВ на імпортовану нафту.

Згідно з документом, розробленим міністерством, пропонується затвердити нульову ставку ПДВ на операції з ввезення в Україну сирої нафти до 1 січня 2012 року.

У відомстві вважають, що подібні заходи допоможуть збільшити обсяги виробництва вітчизняного палива і, відповідно, зменшити залежність України від імпорту, частка якого на ринку країни вже перевищує позначку в 50%.

Крім цього, Міненерго пропонує повернутися до старих ставок акцизного збору, які діяли в Україні до 1 січня 2011 року, зокрема, знизити акциз на бензин на 27,5% - з 182 євро за тонну до 132 євро за тонну.

Акциз на дизпаливо з вмістом сірки більше 0,2% Міненерговугілля пропонує знизити на 27,8% - з 90 євро за тонну до 65 євро за тонну; з вмістом сірки від 0,035% до 0,2% - на 27,5%, з 90 євро за тонну до 65 євро за тонну; з вмістом сірки 0,005% до 0,035% - на 27,4%, з 62 євро за тонну до 45 євро за тонну; з вмістом сірки не більше 0,005% - на 28,6%, з 42 євро за тонну до 30 євро за тонну.

Акциз на скраплений газ у відомстві рекомендують залишити без змін - 40 євро за тонну.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що міністерство пропонує знизити ставки акцизних зборів тимчасово, але разом з тим не повідомляє на який конкретно період.

Як повідомлялося, в кінці січня 2011 року Україна розпочала спеціальне розслідування щодо імпорту в країну окремих видів нафтопродуктів в незалежності від країни походження.

Передбачалося, що результатом розслідування стане введення в Україні мит на імпортні нафтопродукти, які за заявами чиновників вже майже досягли частки в 50% ринку.

Українські НПЗ неодноразово заявляли, що на тлі введення мит готові значно збільшити переробку сировини і наростити випуск палива.

Разом з тим проти введення мита від гравців ринку активно виступали великі мережі автозаправних станцій, які є залежними від імпорту. Вони прогнозували, що введення мита є чинником значного подорожчання нафтопродуктів у роздріній торгівлі.

Пізніше прем'єр-міністр Микола Азаров і міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявили, що питання введення мит на тлі зростання світових котирувань на нафту і нафтопродукти не актуальне.

Читайте також:

Дорогий бензин потягне вгору ціни на продукти

Українські АЗС ігнорують ціновий коридор

Азаров зізнався, що не знає, як знизити ціну бензину

Штрафи Антимонопольного комітету не зупинять ріст цін на пальне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: