Бойко запропонував "Газпрому" два варіанти в справі RosUkrEnergo

Уряд пропонує керівництву російського газового монополіста два варіанти вирішення питання про заборгованість 12,1 млрд куб. м газу RosUkrEnergo.

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко запропонував керівництву "Газпрому" як мінімум два варіанти реалізації 12,1 млрд куб. м газу, за який сперечаються з RosUkrEnergo.

У першому варіанті НАК "Нафтогаз Україна" дозволяє RosUkrEnergo продати частину газу на території країни за цінами 2009 року. Решту "блакитного палива", як повідомляють джерела "ДТ", РУЕ можуть дозволити експортувати до Європи, певна річ, за згодою і за квотою "Газпрому", а також "Газпром експорту".

Відповідно до другого варіанту, у четвертому кварталі 2010 року і в першому 2011-го, газ, який нібито на той час вже буде належати RosUkrEnergo, буде реалізований, швидше за все, в Україні. За якою ціною - поки не відомо.

При цьому джерела відзначають, що, судячи з тривалих переговорів із "Газпромом", мабуть, існує і третій варіант реалізації суперечного газу.

Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газу. Окрім того, суд зобов'язав НАК заплатити РУЕ 197 млн дол за порушення контракту.

Дане рішення Стокгольмського арбітражу було затверджено 13 серпня Шевченківським судом Києва.

Рішення останнього, як повідомив міністр палива та енергетики України, "Нафтогаз" зараз оскаржує у вищих судових інстанціях.

Читайте також:

Уряд стверджує, що має нові аргументи в боротьбі проти RosUkrEnergo

Росія не знизить для України ціну на газ

У Росії затримали бухгалтера "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: