Буде перевірка: у Мінекономіки назвали санкції проти "Нової пошти" порушенням закону

Дата публікації
Перегляди
773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Буде перевірка: у Мінекономіки назвали санкції проти "Нової пошти" порушенням закону

Фото: УНІАН

У Міністерстві економіки України вважають, що штраф має бути пропорційним порушенню.

Застосування максимальних санкцій до "Нової поштою" та накладення на компанію штрафу в 326 млн грн за пошкоджені посилки засудили у Міністерстві економіки, заявивши про намір провести службову перевірку.

Про це повідомляється на сайті Мінекономіки.

У Міністерстві вказують, що застосування до "Нової пошти" максимальних санкцій порушує вимоги закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", зокрема, принцип пропорційності порушення і покарання. У зв'язку з цим, у Мінекономіки засудили подібний підхід до розрахунку штрафів, оскільки він є суб’єктивним та вважають його неприпустимим.

"Міністерство засуджує такий підхід до розрахунку штрафів, оскільки він є суб'єктивним, і вважає його неприпустимим. Зазначена ситуація буде ретельно вивчена і проведена службова перевірка. Регулюючі державні органи повинні захищати права споживачів, але штраф повинен бути пропорційним порушення. Упевнені, що такі дії не сприятимуть розвитку приватного бізнесу в Україні та поліпшенню її інвестиційної привабливості", - сказано в повідомленні.

У Мінекономіки додали, що для усунення фактора суб'єктивної складової під час визначення рівня штрафів за аналогічні порушення Мінекономіки розробило законопроект, який встановить фіксовану суму таких штрафів.

Нагадаємо, головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області оштрафувало "Нову пошту" на понад 325 млн гривень за пошкоджені посилки. Через необґрунтовано великий штраф компанія подала до суду. У компанії розцінюють дію контролювального органу як маніпуляцію держави своїми повноваженнями.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація