Будівельна реформа дозволить здешевити житло на 20% - народний депутат

Вже ті будівлі, які починатимуть будуватися цієї весни, будуть дешевші для покупців і забудовників, прогнозують у парламенті.

Житло, яке буде побудоване і введене в експлуатацію після набуття чинності закону "Про регулювання містобудівної діяльності", може коштувати приблизно на 20% дешевше, ніж сьогодні.

Таку думку висловив почесний президент будівельної компанії "Екобуд", заступник голови комітету Верховної ради з питань містобудування і житлово-комунального господарства Юрій Сербин, коментуючи прийняття парламентом відповідного закону.

"Вже ті будівлі, які починатимуть будуватися цієї весни, будуть дешевші для покупців і забудовників. Залежно від привабливості населеного пункту, здешевлення може скласти близько 20% ", - зазначив Сербин. За його словами, закон дозволить скоротити кількість процедур як при отриманні дозволу на будівництво, так і при прийомі будівлі в експлуатацію. "Скоротиться кількість "заходів" в місцеві ради. А це, безумовно, означає різке зменшення числа корупційних платежів", - сказав нардеп.

За словами Сербина, наступним етапом реформи повинне стати повсюдне впровадження зонінгу у складі генеральних планів населених пунктів. "Звичайно, 60% генпланів сьогодні застаріли і не відповідають сучасним потребам міст. Але це не означає, що всі вони незаконні, і що їх треба повністю переписувати. Досить провести їх оновлення, щоб населені пункти могли повноцінно розвиватися", - сказав народний депутат.

Крім того, на його думку, в Містобудівному кодексі необхідно обов'язково передбачити громадське обговорення генпланів.

Нагадаємо, 13 січня Верховна рада в цілому ухвалила законопроект Кабміну "Про регулювання містобудівної діяльності", підготовлений робочою групою під керівництвом віце-прем'єра Сергія Тігіпка спільно з Українською Будівельною Асоціацією.

Закон передбачає істотне зменшення кількості дозвільних процедур і спрощення ліцензування будівельної діяльності, скорочення в сім разів - з півтора років до двох-трьох місяців термінів отримання дозвільних документів для початку будівництва.

Читайте також:

Азаров підготував "революційний" закон для будівельників

Чиновники, які порушують права підприємців, будуть автоматично звільнятися, - Сергій Тігіпко

Сергій Тігіпко: треба зламати опір бюрократії реформам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: