Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Будівництво російського "Північного потоку-2" загрожує енергобезпеці всього континенту – Порошенко

Україна та Польща беруть участь у судовому процесі для демонстрації юридичних аргументів неможливості будівництва "Північного потоку-2".

Президент Петро Порошенко вважає, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" до Європи в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту.

Про це глава держави сказав в інтерв'ю українським телеканалам.

"Україна є повноцінним членом Енергетичного співтовариства. Ми намагаємось робити все можливе, в тому числі і брати участь в судових процесах, де ми разом з Польщею беремо участь, для демонстрації юридичних аргументів неможливості будівництва "Північного потоку-2", - зазначив Порошенко, відповідаючи на запитання щодо будівництва "Північного потоку-2" та позиції ЄС, зокрема Німеччини.

Він зауважив, що після Стокгольмського арбітражу спілкувався з керівництвом Фінляндії та Швеції. Представники цих країн були нещодавно з візитами в Києві. Тема "Північного потоку-2" серед інших була під час телефонних переговорів Порошенка з віце-президентом США Майком Пенсом.

Північний потік і трубопровід OPAL
Аргументы и факты

"Я збираюся відвідати і Німеччину протягом двох-трьох тижнів. Ця тема, безумовно, буде в порядку денному наших переговорів", - сказав президент.

Солідарні з Україною щодо "Північного потоку-2" балтійські країни – Естонія, Латвія, Литва. Також не дає дозвіл на будівництво російської газової труби Данія. Не підтримують ідею "Північного потоку-2" і в Фінляндії, Швеції, Італії та інших країнах.

"На сьогоднішній день йдеться про енергетичну безпеку світу і цілого континенту, найбільшого ринку в світі. Якщо хтось вважає безпекою, щоб така Росія мала більше 50% постачання газу і в будь-який час могла його перекрити, я думаю, що розуміння крок за кроком, день за днем до європейців приходить. Вони (Європа) перестають сприймати агресію РФ проти України як явище дуже далеке. Я є дуже оптимістичним щодо захисту інтересів України і щодо ефективної та скоординованої позиції щодо будівництва "Північного потоку-2", - наголосив Порошенко.

Президент також зазначив, що російський "Газпром" обов'язково сплатить "Нафтогазу України" 2,6 млрд доларів – остаточної суми боргу за підсумками двох рішень Стокгольмського арбітражу. Не захоче виплачувати добровільно – будуть заарештовані та конфісковані закордонні активи російської компанії. Водночас РФ повинна виконувати свої зобов'язання щодо транзитування газу територією України до Європи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції