Будівництвом газогонів в обхід України Росія звільняє маршрут для повноцінної військової операції - Коболєв

Будівництвом газогонів в обхід України Росія звільняє маршрут для повноцінної військової операції - Коболєв

Фото: УНІАН

На думку очільника "Нафтогазу", РФ не потрібні "Північний потік-2" і "Турецький потік", на які вона витрачає великі гроші.

Будівництво газогонів "Північний потік-2", і "Турецький потік" може бути пов’язане з підготовкою Росії до широкомасштабного вторгнення на територію України.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв в інтерв’ю "Настоящему времени".

"На жаль, газовий бізнес став заручником геополітики. Те, в чому ми підозрювали російську сторону, в ефірі озвучила скандальна журналістка Ольга Скабеєва: "Нам треба прибрати транзит газу з території України, а потім ми їх… знищимо чи покінчимо" – там якась дуже різка фраза була. Скабеєва по суті озвучила бажання російської сторони, вони хочуть звільнити маршрут для повноцінної військової операції. Інакше ця агресія теж можлива, але вона дуже дорога. Росія транзитує територією України від 80 до 90 мільярдів кубометрів газу щорічно. Це близько 30 мільярдів доларів. Втратити такі доходи для російського бюджету – дуже болісно", - наголосив він.

На думку Коболєва, Росія може піти на пряму агресію, здійснивши нову атаку на українські території.

"Будуть не тільки Донецьк і Луганськ горіти, буде ще пара регіонів горіти. Сподіваюся, ми ніколи цю теорію чи гіпотезу не випробуємо на практиці. Але поки я не бачу іншого логічного пояснення, навіщо Москві витрачати стільки грошей і політичного ресурсу, щоб побудувати газогони, які насправді не потрібні. Маю на увазі і "Північний потік-2", і "Турецький потік". У разі, якщо російський газ не буде йти транзитом територією України, з великою ймовірністю воєнні дії, які зараз російські регулярні війська ведуть на сході України, пересунуться на наш західний кордон", - зазначив він.

Таким чином, припустив Коболєв, бойові дії будуть відбуватися поблизу країн Євросоюзу – Польщі, Словаччини, Угорщини й Румунії.

"Україна наразі є певним військовим щитом для ЄС. Крім того, доходи, які ми отримуємо від транзиту, є дуже важливим елементом нашої фінансової стабільності. Без них нам буде набагато складніше утримувати армію. Військова агресія на сході України є, її нікуди не діти. Російська сучасна зброя там розташована. Тому тут складно дорікати, що хтось когось накручує. І події останніх років у Сирії, інші прояви зростання військових апетитів, мені здається, підтверджують нашу теорію", - резюмував голова правління НАК "Нафтогаз".

Нагадаємо, чинний контракт про транзит Росією газу через Україну спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", - підкреслив він.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація