Бурштинова оборудка року: непримітний львів’янин скупив 200 гектарів землі з покладами цінного каміння

Дата публікації
Перегляди
9184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Бурштинова оборудка року: непримітний львів’янин скупив 200 гектарів землі з покладами цінного каміння

Фото: ТСН

Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження та обіцяють знайти справжніх махінаторів.

Понад 200 гектарів землі з покладами бурштину на Волині сконцентрувалися в одних руках після реалізації сумнівної схеми. Вона почалася два роки тому з того, що 120 селян практично одночасно написали прохання про виділення їм землі під сільськогосподарські потреби серед лісу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попри те, що земля неподалік селища Маневичі не оброблювалася, працівники Держгеокадастру погодилися на її відчуження саме під потреби натурального господарства. Невдовзі всі акти на землю сконцентрувалися в руках одного власника – товариства з обмеженою відповідальністю "Терлан-Ком". Як це сталося – самі селяни коментують вкрай неохоче. Дехто взагалі відмежувався від власної участі в оборудці – мовляв, ніяких заяв про виділення земельних ділянок не писав. "Не знаю. Справді не знаю", - твердить Дмитро Руднюк. Інша жінка зізнається, що не назве організатора схеми через страх, але твердить: жителів Маневичів зібрали, взяли паспорти, відвезли до Луцька, де дали для підпису документи. Навзамін селяни отримали грошову винагороду: 100 гривень передплати і ще по 300 після оформлення паперів. "Обіцяли, що ніяких проблем не буде", - пояснила вона.

На Волині 200 гектарів землі з покладами бурштину опинилися у власності однієї фірми

На Волині 200 гектарів землі з покладами бурштину опинилися у власності однієї фірми

Керівник, за якого виділяли землі в Держгеокадастрі, вже не працює, а його наступник ситуацію не коментує, бо посилається на нестачу часу. Речник управління кадастру у Волинській області Сергій Дмитрук пояснив, що "законних підстав громадянам не надати дозволу на проекту землеусторою не було", а всі подальші події вже не в компетенції земельного органу. Новий же власник прийшов реєструватися в Держреєстрі до луцького нотаріуса Тетяни Ариванюк – і та, як державний реєстратор це зробила, бо були всі необхідні документи. "Яким чином відбулося переоформлення з громадян на юридичну особу, я вам не скажу, тому що я цих справ на оформляла. Потім, як юридична особа вже зареєструвала за собою право власності, то вони прийшли зареєструватися в державному реєстрі", - пояснила вона.

За адресою ТОВ "Терлан-Ком" розташована звичайна львівська квартира. Її двері відкрив непримітний чоловік, який підтвердив, що саме він є власник 200 гектарів землі з покладами бурштину. Однак про сонячне каміння не говорить – натомість наголошує, що землю скупив, щоб вирощувати сільгосппродукцію. Щоправда, сам не знає, яку саме. "У мене будуть директори розумні, які виростять все, що треба. Бо я в сільському господарстві дуже слабо розбираюся. Вартість була не висока – я би не купував, якби було дорого. Вибачайте", - сказав він і закрився у своїй квартирі. Номер котрої вказаний на першому поверсі будинку в списку боржників за кварплату.

Тим часом правоохоронці на Волині вже взялися розслідувати цю справу за статтею про зловживання владою чи службовим становищем з корисливих мотивів. "Встановлюються підстави виділення цієї землі і перевіряється законність цього всього процесу", - пояснила речниця прокуратури Волинської області Наталя Мурахевич.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9184
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація