Бурштинська ТЕС може зупинитися через несприятливі для неї умови на ринку електроенергії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Власники нарікають на державу, влада має свої претензії до енергетиків.

Бурштинська ТЕС, яка виробляє світло одразу для трьох західних областей, перейшла на частковий простій. Енергетики пояснюють, що працюють у збиток і не можуть конкурувати з імпортом світла, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Такі міста, як Бурштин, і інші міста – вони не можуть бути заручниками ситуації в опалювальний сезон", - коментує міська голова ситуацію, що склалась із Бурштинською ТЕС. Минулого тижня там заявили про вимушений простій окремих блоків. А для населеного пунтку це – катастрофа. "У нас сьогодні фактично на 80% бюджет міста формується податками з Бурштинської ТЕС", - каже мер.

Відео Працюють у збиток: Бурштинська ТЕС перейшла на частковий простій

Бурштинська ТЕС єдина виробляє світло одразу для трьох західних областей. Енергетики пояснюють, що працюють у збиток і не можуть конкурувати із імпортом світла, і вимагають його припинити. Натомість у Верховній Раді це вважають маніпуляцією та спробою компанії зберегти надприбутки.    

Працюють у збиток: Бурштинська ТЕС перейшла на частковий простій

Але справа не лише у грошах. "Всі наші котельні – вони не мають іншого джерела, як в опалювальний сезон", - пояснює градоначальник. Нині станція працює частково, частину працівників перевели на 4-денку. Усе це пояснили несприятливими умовами на ринку, боргами держави і тим, що ТЕС не може витримувати конкуренцію із імпортерами енергії із Росії та Білорусі. Їхня ціна, мовляв, значно нижча, тому станція нібито працює у збиток. Вихід із ситуації на станції бачать такий: зупинення імпорту та запровадження ринку допоміжних послуг.

Фотогалерея В окупованій Керчі електроенергію дають в шаховому порядку (2 фото)

Нардеп Андрій Герус ці вимоги називає маніпуляцією. Він каже, що Закарпатська, Івано-Франківська і Львівська області імпортувати світло можуть максимум із європейських країн. "Імпорт із Білорусі та РФ не може потрапляти на Бурштинський енергоострів, тому що він від’єднаний від України і синхронізований із Європою", - каже депутат. Ціна на світло в регіоні на 20-30% вища, аніж в інших районах України, а станція, мовляв, просто не хоче втрачати свої прибутки: "Це був, фактично, обман працівників Бурштинської ТЕС і міста Бурштин. І створюється такий тиск і навіть певна дестабілізація на місці, щоб підвищити ціну електроенергії".

Після звинувачень чиновників у ДТЕК причинами простою вже називають імпорт зі Словачичини, а не Росії чи Білорусі. І те, що держава віддає пріорітет саме йому – вночі, коли прайс-кепи та споживання низькі, Бурштинську ТЕС змушують продавати електроенергію в острів, натомість вдень, коли прайс-кепи вищі та більше споживання, оператор надає пріоритет імпорту із Словаччини. Через це Бурштинська ТЕС нібито збиткова, а інші станції холдингу вимушені субсидувати її.

Натомість у Міністерстві енергетики кажуть, що нинішній ринок електроенергії передбачає конкуренцію виробників: чиє світло дешевше – у того і купують. Держава і сама має претензії до станції: у жовтні Антимонопольний комітет почав розслідування щодо можливих зловживань "ДТЕК-Західенерго" із цінами, а журналісти видання "Наші гроші" з’ясували, що одним із найбільших імпортерів світла на "Бурштинський енергоострів" є саме компанія ДТЕК, якій станція і належить. Тобто, виходить, що компанія нібито терпить збитки через свої ж дії, хоча у ДТЕК обидві претензії заперечують.

Разом із тим жителів Бурштину та інших пунктів енергоострову заспокоюють – проблем зі світлом цієї зими вони не матимуть, адже навіть у випадку повної зупинки станції всю потребу покриють імпортом електроенергії.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції