Бути чи не бути батареям холодними. Скільки Україна запасла на зиму газу та вугілля

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Бути чи не бути батареям холодними. Скільки Україна запасла на зиму газу та вугілля

Українцям обіцяють теплі батареї в оселях узимку / ТСН.ua

Нині запаси енергоносіїв вищі, ніж були на цей період торік.

Україна входить у зиму із достатніми на перший період запасами газу та вугілля. Показники вищі, ніж були торік на цей період. А тому загрози, що батареї стануть холодними та відключатимуть світло, поки немає.

Про це під час учорашнього брифінгу в Києві заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає "Укрінформ".

Вугілля на складах уже 2 млн 635 тис. тонн. Торік було 1 млн 692 тис. тонн.

"Запасів вугілля накопичили більше 2,6 мільйона тонн. Протягом жовтня додатково поклали більше 200 тисяч тонн. Мені здається, що процес позитивний. Говорити про те, що вугілля недостатньо, – необ'єктивно. Минулого року було на один мільйон тонн менше. Зараз у нас менше, ніж 3,2 мільйона тонн, які ми планували, але більше, ніж було торік", – уточнив Демчишин.

Україна продовжує накопичувати вугілля на складах.

"Додатково 400 тисяч тонн – у Павлограді на складах, 100 тисяч тонн ще на колесах. Є замовлення із Південноафриканської республіки, яке надійде наприкінці листопада", – сказав міністр.

Також невеликі обсяги купують у Росії.

"Я думаю, це кілька десятків тисяч тонн у жовтні. Російське вугілля є дорожчим, ніж те, яке надходить із зони АТО, – його вартість сягає 65 доларів США на кордоні. Є договори на постачання 100-200 тисяч тонн щомісячно, але вони не надходять", – констатував Демчишин.

Крім того, Міненерговугілля розраховує використати ще 500 млн грн із виділеного "Ощадбанком" 2-мільярдного кредиту на закупівлю вугілля.

Газу в сховища вже закачали 16,9 млрд кубометрів проти 16,4 млрд торік. Планували закачати до 19 млрд кубометрів, аби вистачило на всю цю зиму.

Дані про накопичення запасів вугілля та газу, динаміка споживання енергоносіїв та розрахунків from tsnua
Наступна публікація