Бутіки за космічними цінами збувають підробки взуття, закуплені у продавців з ринку Барабашова
Шалена ціна на взуття формується в Україні за цікавою схемою.
Брендові магазини продають дешеві підробки взуття, накручуючи на них 300%
В Україні брендові магазини продають дешеві підробки взуття, які шиють навіть не в Китаї, а в Україні, йдеться у сюжеті програми "Територія обману".
Журналісти "ТО" вирішили перевірити, чи легко налагодити поставки підробок у фірмові магазини. Для цього вони завітали у місто Харків, на відомий ринок Барабашово, де назвалися підприємцями із Чернігівської області. Там "бізнесменам" порадили звернутися до китайця з українським ім'ям Мітя.
Торгові лотки китайця заставлені паленою Коламбіа та підробленими Еко, проте, як запевнив напарник китайця, підробити можуть будь-яку марку.
Журналісти-"підприємці" обрали для свого замовлення макети з офіційних сторінок виробників Еко та Каламбія. У офіційних продавців в Україні таке взуття коштує відповідно 1199 грн і 1449 грн.
Фото двох обраних пар відіслали на електронну пошту китайцю Міті, а за кілька днів прийшов лист у відповідь із пропозицією зустрітися. Під час зустрічі Мітя пояснює, що замовлення мінімум на 20 пар виконає за тиждень, а вийде це по 200 грн за пару. Разом із взуттям видають навіть підробні документи.
200 грн - ціна підробки фірмового стилю. Навіть якщо продати їх удвічі дешевше ніж у офіціалів, можна наварити по 500 грн на кожній парі.
Із чого складаються підробки
Що ж до технології виробництва, то зазначимо, що нещодавно міліція викрила схоже підпільне виробництво, яке штампувало кросівки Adidas. Фабрика знаходилася у підвалі будинку і робила нове взуття зі старого.
"Бралися старі підошви від уже зношених черевиків, шльопанців і перероблялися на устаткуванні. Після чого інший верстат здійснював виробництво вже сировини підошов", - пояснив правоохоронець.
Готовий товар із фабрики розвозили по всій Україні, а ціна була, як у китайця Міті - 100-300 грн.
Як формується космічна ціна на взуття в Україні
Також на ринку Барабашова підставним підприємцям розрекламували власний елітний ексклюзив: підробка Левіс - така, що і не відрізниш від оригіналу. За них просять вже 300 грн за пару, а роблять так само у Харкові. Для базару це дорого, але це підробка вищого ґатунку, і продають таке взуття виключно у модних бутіках та торгових центрах.
Тому журналісти з експертом Олександром Бородинею вирішили перевірити взуття у дорогих магазинах. Для цієї місії обрали відомий торговельний центр "Караван".
У магазині спортивного взуття справжні черевики, чи підробка - на око не визначити. Проте матеріали кросівок – одна синтетика, а якщо матеріали і справжні, то не найвищої якості, запевнив Бородиня. Отже, і ціна, на думку експерта, просто космічна, бо собівартість такого виробу копійчана.
"Я сумніваюся, що це коштує 1300 грн. Ну, якщо робити в країні, де дуже дешева робоча сила, то це може коштувати $ 20-30", - каже Бородиня.
У Києві, якщо немає накрутки у 100% на одну пару, то це вже не вигідний бізнес. Такі ціни, як у нас, і в Європі важко знайти. "Я згадую італійця, чоботаря, який говорив: "Я не уявляю, що я повинен закласти в це взуття, щоб воно коштувала у мене більше $ 200. Хіба що діаманти там вставляти", - розповів експерт.
Шалена ціна на взуття формується в Україні за своєю схемою. На одну пару з легкістю можна накинути 100 грн за оренду приміщення. Ще 200 грн - на зарплати продавцям, 300-400 - на податки, десь 200 грн - щоб у контролюючих органів був добрий настрій, та й кілька сотень для власного прибутку. "У них націнка 300%", - запевняє експерт.
Законні копії брендового взуття
Водночас цілком законно взуття, схоже на брендоване, шиє на замовлення чобітяр. Але на відміну від харківських підробок його взуття іноді навіть міцніше за фабричне - так кажуть клієнти.
Ручна робота коштує щось середнє між підробкою і взуттям із дорогого магазину - близько 500 грн. А якщо гроші є, то майстер візьметься і за шедеври високої моди.
Раніше повідомлялося, що українці отруюють себе небезпечним взуттям, яке випаровує "вбивчі" речовини.