Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бюджет-2019: мільярд на фонд Порошенка здивував навіть деяких нардепів президентської фракції

Бюджет-2019: мільярд на фонд Порошенка здивував навіть деяких нардепів президентської фракції

Цей фонд було створено указом голови держави два тижні тому.

Мільярд гривень на фонд президента Порошенка. У Верховній Раді обговорюють бюджет наступного року, який самі ж вкотре назвали бюджетом "проїдання", йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Щороку ухвалення бюджету відбувається в один і той самий спосіб: у залі говорять про державні інтереси, а тим часом у кулуарах шепочуться про те, хто цього разу найглибше запустить руки до державної скарбниці.

Депутат з президентської фракції Іван Вінник навіть зразу не повірив, що в бюджеті мільярд гривень записали на фонд президента. Побачивши це, сказав журналістам:

"Це якась провокація. Видно, що це фейк".

Відео Бюджет проїдання: мільярд гривень з державної скарбниці записали на фонд Порошенка

Мільярд гривень на фонд президента Порошенка, ще мільярд - на підтримку курячого бізнесу агромагната Косюка. І все це - під розмови про фінансову скруту у державі. У Верховній Раді обговорюють бюджет наступного року, який самі ж укотре назвали бюджетом проїдання. От тільки їсти не всі будуть однаково. Кому дістались найбільші шматки бюджетного пирога - у сюжеті ТСН. 

Бюджет проїдання: мільярд гривень з державної скарбниці записали на фонд Порошенка

Однак потрібний рядок таки знайшовся у таблиці, в якій вказують, що з'явилось у бюджеті перед другим читанням. Шкільні автобуси та басейни від фонду президента, інтернет у сільських школах - усі ці добрі справи коштом платників податків, але від імені президента, бюджетний комітет схвалив.

"Хто буде контролювати цей фонд? Та і сам підхід: створення фонду президента, який фінансує у передвиборчий рік величезні кошти на інфраструктурні об'єкти в країні - це страшний нонсенс і неподобство", - впевнений позафракційний нардеп Тарас Батенко.

Фонд президента Петро Порошенко створив своїм указом лише два тижні тому. Щоправда, в указі йдеться про гранти для молодих вчених. А в бюджеті, крім освітніх проектів, з'являється ще один пункт: про компенсації населенню комунальних тарифів через податкові пільги.

"Уявляєте, що з наших з вами податків, крім субсидій, ми віддаємо Порошенку гроші, щоб він міг реально підкуповувати громадян, які малозабезпечені", - заявляє позафракційний депутат Віктор Чумак.

"Всі речі, які йдуть на користь населення, на захист незахищених верств населення, вони є правильними і їх треба підтримувати", - відповідає лідер фракції БПП Артур Герасимов.

Депутати з бюджетного комітету кажуть: витрати на президентський фонд з'явились в останній момент і майже не обговорювались. На що саме підуть гроші президентського фонду, достеменно не знають. Однак сподіваються, що не на передвиборчий піар.

"Я думаю, шо це зашквар буде так робити. Тому я не думаю, що президент дійде до того, що буде купляти автобуси і писати на них "від президента". Колись Юлія Володимирівна це робила і закінчилось це не дуже позитивно", - припускає народофронтівець Олег Медуниця.

А біля Верховної Ради тим часом розгулюють гігантські курчата. Перехожим роздають листівки, де просять їх знову щедро підтримати з бюджету. Так активісти глузують з аграрних дотацій - мільярд гривень знову має дістатись мільярдеру Юрію Косюку. Його бізнес - курятина - і без дотацій дуже прибутковий. Однак вже кілька років поспіль курячу імперію соратника президента підгодовують ще й з кишені платників податків.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва 

Залиште свій коментар

Вибір редакції