Бюджет на 2008 рік та його оцінка

Кабінет міністрів схвалив у цілому проект бюджету на 2008 рік. Дефіцит бюджету складає 19 млрд грн.

Кабінет міністрів схвалив у цілому проект закону "Про Державний бюджет України на 2008 р.". Про це повідомив сьогодні журналістам прес-секретар прем'єр-міністра Денис Іванеско.

На сьогоднішньому на засіданні уряду прем'єр-міністр Віктор Янукович висловив упевненість у тому, що підготовлений Кабміном проект бюджету на 2008 р. є реальним.

Гроші
Архів
Кабмін затвердив проект бюджету на 2008 рік
"Два останні тижні роботи над ним переконали мене в цьому", - сказав він.

Янукович повідомив, що проект бюджету-2008 передбачає збільшення прибуткової частини зведеного бюджету більш ніж на 50 млрд. грн. За його словами, ці кошти будуть використані як інвестиційний ресурс, так і для підвищення соціальних стандартів.

Також, за словами прем'єра, проект держбюджету передбачає збільшення середньої пенсії до 680 грн. (без урахування військових пенсій), і 729 грн. з урахуванням пенсій державним службовцям. Янукович відзначив, що уряд продовжить реформу пенсійного забезпечення в 2008 р., щоб остаточно ліквідовувати "зрівнялівку" в нарахуванні пенсій.

Він додав, що перехід до третього етапу тарифної сітки призведе до значного зростання заробітної плати педагогам і медикам. Зокрема, оклад вчителя в 2008 р. зросте на 35,7%.

Прем'єр також підтвердив, що 15 вересня ц.р. Кабмін направить проект бюджету до Верховної ради.

Нагадаємо, що доходи зведеного бюджету-2008, згідно з проектом, заплановані на рівні 250 млрд. грн., витрати - 269 млрд. грн., дефіцит бюджету заплановано в 19 млрд грн. У порівнянні з 2007 р. доходи зведеного бюджету зросли на 52 млрд. грн., витрати - на 50,5 млрд. грн.

Микола Азаров
УНІАН
Микола Азаров упевнений у реалістичності бюджету та наголошує, що дефіцит 2,3 - це зовсім не страшно.
Згідно з проектом, ВВП України в 2008 році зросте на 7,2% і досягне 810,1 млрд грн. Інфляція очікується на рівні 6,8%, індекс цін виробників 11,6%, зростання промислового виробництва 9%. Середня зарплата складе 1,654 тис. грн, зростання реальної зарплати - 17%.

Перший заступник голови Секретаріату президента – представник президента України у Кабінеті міністрів Олександр Шлапак вважає, що уряд не повністю врахував соціальні ініціативи президента України Віктора Ющенка при формуванні Державного бюджету на 2008 рік. Як повідомляє прес-служба президента, про це він заявив під час брифінгу, оцінюючи проект головного фінансового документа країни з точки зору врахування пропозицій до нього голови держави.

За словами Олександра Шлапака, у проекті державного бюджету з дев’яти соціальних ініціатив президента України сім повністю або частково враховано. Зокрема, зауважив він, Кабінет міністрів погодився ввести 2008 року третій етап єдиної тарифної сітки, щоправда, лише з 1 листопада 2008 року, а не вже з 1 січня 2008 року, як це пропонує Віктор Ющенко. "Таким чином, наші бюджетники зможуть отримати підвищену на 25-35% заробітну плату лише протягом двох останніх місяців наступного року", – зазначив Олександр Шлапак.

Крім того, за його словами, уряд також не врахував низку ініціатив президента щодо пенсійного забезпечення у 2008 році. Зокрема, не враховано пропозицію збільшення з 1 до 1,35 коефіцієнту страхового стажу при нарахуванні пенсії, що дозволило б диференціювати пенсії.

Також, наголосив пан Шлапак, Кабінет міністрів не врахував ініціативу президента щодо "осучаснення" пенсій для тих, кому вони були призначені до 2004 року.
За словами педставника президента, Кабінет міністрів тільки частково врахував ініціативу голови держави щодо підвищення розміру допомоги на дітей багатодітних сімей до 50% прожиткового мінімуму. "Ця пропозиція президента дозволила б суттєвим чином, майже вдвічі збільшити допомогу в таких малозабезпечених сім’ях як на дітей, так і на дорослих", – зауважив він.

Говорячи про пропозицію Віктора Ющенка про підвищення стипендій сиротам, Олександр Шлапак наголосив, що уряд чомусь підвищив її тільки тим дітям, які навчаються у вищих навчальних закладах. У Секретаріаті такий підхід вважають незрозумілим: "Як на нас, то немає різниці, чи сирота навчається у ПТУ, чи у вузі", - зауважив він.

Крім соціальних ініціатив голови держави, за словами Олександра Шлапака, уряд також не врахував пропозиції президента щодо вдосконалення міжбюджетних відносин. Перший заступник глави Секретаріату підкреслив, що поки місцева влада не має можливості самостійно розподіляти ресурси бюджету. "Ми маємо обіцянки уряду врахувати це питання наступного разу", – зазначив він.

При цьому Шлапак наголосив, що Секретаріат президента України має намір продовжити дискусію щодо проекту держбюджету-2008 у новій Верховній раді та з новим урядом.

Олександр Шлапак
УНІАН
На думку Олександра Шлапака, уряд занизив макроекономічні показники в бюджеті. Це дає представнику Секретаріата звинувачувати уряд у непрофесійності.
Крім того, Шлапак зауважив, що Кабмін занизив макроекономічні показники, закладені при формуванні державного бюджету на 2008 рік. Він нагадав, що одне із зауважень президента до проекту держбюджету стосувалося саме макропоказників, на яких розрахований бюджет 2008 року. "Президент застерігав від помилок, яких уряд припустився наприкінці 2006 року, коли верстався бюджет на 2007 рік. Уже тоді голова держави вказував, що неправильний розрахунок макропоказників, – у першу чергу, розміру номінального ВВП, – може призвести до суттєвої недооцінки доходної частини бюджету, а відтак, до не зовсім правильного бюджетного планування на цілий рік", – зауважив Олександр Шлапак.

"Це перше зауваження президента, і поки що ми не можемо знайти спільної мови з урядом з цього питання", – наголосив він. За словами Шлапака, Кабмін раніше планував номінальний ВВП на кінець 2007 року на рівні 594 млрд. грн., а зараз збільшив прогнозну цифру до 679 млрд. грн., тобто різниця становить 85 млрд. грн., або 14%. "Помилка у 85 млрд. грн. не красить жодного макроекономіста. Вона надто велика і надто серйозна", – зауважив перший заступник голови Секретаріату.

За розрахунками Секретаріату президента, номінальний ВВП на кінець 2007 року становитиме 700 млрд. гривень. Відтак Кабмін, ґрунтуючись на занижених прогнозах ВВП на 2007 рік, також занизив його на 2008-й. "Ми переконані, що цифра 679 млрд. гривень, яка є в урядових документах, – занижена, і сміливо можемо говорити про те, що номінальний ВВП до кінця року буде щонайменше 700 мільярдів", – сказав Олександр Шлапак. 

Нагадаємо, раніше Віктор Ющенко заявив, що не підпише державний бюджет на 2008 р., якщо в ньому не буде враховано запропонований ним пакет соціальних ініціатив.

Слід зазначити, що за Конституцією України проект держбюджету наступного року повинен бути поданий урядом в апарат ВР до 15 вересня. Згідно з Бюджетним кодексом, до 15 жовтня члени бюджетного комітету ВР разом з Кабміном розглядають пропозиції суб'єктів законодавчої ініціативи до проекту закону про держбюджет.

Парламент повинен прийняти закон про держбюджет на майбутній рік до 1 грудня року, що передує бюджетному.

ВідеоУряд схрестив соціалку та розвиток

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: