Бюджет не передбачає ініціатив президента

Микола Азаров розповів про економічну політику уряду та про найближчі плани Кабінету міністрів.

Азаров-Янукович
УНІАН
Микола Азаров розповів про економічну політику уряду.
Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров сьогодні, 5 вересня, провів брифінг у Кабінеті міністрів, на якому висвітив своє бачення низки актуальних для української економіки питань.

Зокрема, Азаров заявив, що фінансування соціальних ініціатив президента України Віктора Ющенка не передбачено Бюджетним кодексом.

"Тому йдеться не про соціальні ініціативи президента. Є передвиборні обіцянки лідера партії" - сказав міністр. Він також відзначив, що уряд має намір розглянути президентські пропозиції. "Ми розуміємо, що від президента залежить підписання закону про держбюджет" - сказав перший віце-прем'єр. 

Також він вважає, що Україні потрібний не прорив, а послідовна економічна політика впродовж 10-15 років.  "Це дозволить Україні стати економічно розвиненою країною. А слово "прорив" особисто у мене асоціюється з проривом каналізації. Україні не потрібні різні прориви, рухи то вгору, то вниз. Якщо підсумувати ці рухи, виявиться, що ми топчемося на місці", - сказав Азаров.

На думку урядовця, соціальна політика не належить до завдань президента. Азаров наголосив на тому, що реалізацією соціальної політики, згідно з Конституцією України, займається Кабінет міністрів. 

"Ми це вже проходили в радянські часи, коли ЦК КПРС ставив перед Радою міністрів нереальні завдання. А потім ЦК КПРС був хорошим, а Рада іноді виглядала погано", - сказав перший віце-прем'єр.

Він також відзначив, що підвищення соціальних стандартів в 2008 році було передбачене урядом ще в березні цього року при підготовці бюджетної декларації. 

Микола Азаров також оприлюднив декілька прогнозів, що стосуються майбутнього економічного розвитку України. 

Зокрема, за словами урядовця, бюджет Пенсійного фонду наступного року складе 120 мільярдів гривень, що на 24 мільярди грн більше, ніж в 2007 році При цьому середня пенсія в Україні складе 630 гривень, що на 120 гривень більше, ніж в 2007 році. 

"А якщо порівняти з 2005 роком, тоді середня пенсія була 380 гривень, якщо хто забув", - сказав перший віце-прем'єр. 

На думку Азарова, у 2009 році мінімальна зарплата в Україні досягне рівня прожиткового мінімуму 

За словами Азарова, на 2008 рік планується, що співвідношення мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму буде на рівні 90,3%. "Рік тому цей показник був на рівні 75%", - додав урядовець.

Міністерство фінансів, за словами його керманича, пропонує з 1 січня 2008 року встановити розмір мінімальної заробітної плати на рівні 505 гривень, з 1 квітня - 515 гривень, з 1 жовтня - 565 гривень. На ці цілі планується додатково направити 12,5 мільярдів гривень.

Також Азаров спрогнозував приватизацію компанії "Укртелеком" у 2008 році. Зі слів міністра фінансів, продати компанію цього року вже не вдасться через напружену політичну обстановку в країні.

"Йде глухий організований опір. Звичайно, ми могли б його зламати, якби постійно не відволікалися на дострокові парламентські вибори й усе, що з цим пов'язане. Зараз же ясно, що продаж "Укртелекому" перейде на наступний рік", - сказав він.

Азаров додав, що за рахунок цього буде закрито план надходжень від приватизації. 

Також урядовець пообіцяв, що в 2008 році не підвищуватимуться ціни на теплопостачання для населення.
 
Так, за його словами, таке переконання можна зробити виходячи з того, що в проекті бюджету на 2008 рік передбачено 2 мільярди гривень на компенсацію "Нафтогазу України" різниці між ціною на газ, що імпортується, і ціною, за якою цей газ реалізується підприємствам теплокомуненерго. 

Азаров заторкнув і питання зміни податкового законодавства України. За словами віце-прем'єра, зміни до системи оподаткування, які планується здійснити в 2008 році, будуть подані на розгляд Верховної ради окремим законопроектом. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: