"Бюджет теплої ванни для Зеленського і силовиків" і "чорна діра": як ухвалювали головний кошторис країни на 2021 рік

Дата публікації
Перегляди
7259
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Бюджет теплої ванни для Зеленського і силовиків" і "чорна діра": як ухвалювали головний кошторис країни на 2021 рік

Фото: УНІАН

Закон передбачає підвищення зарплат учителям і медикам.

15 грудня Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2021 рік. Із чималою діркою — витрати перевищують доходи, інфляцією, підвищенням зарплат учителям і лікарям, видатків на можновладців.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За державний бюджет проголосували 289 народних депутатів попри те, що чимало критики пролунало на його адресу сьогодні у сесійній залі. Втім ситуативна коаліція зі "Слуги народу", "Батьківщини", груп "Довіра" та "За майбутнє" і мажоритарників віддали свої голоси.

Презентувати держбюджет приходили прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр фінансів Сергій Марченко. Денис Шмигаль промовчав усе засідання. Головний удар на себе взяв Сергій Марченко.

Цей бюджет готували в умовах кризи. Але він передбачає можливості для розвитку та руху вперед, запевнив міністр. Показники узгоджували, зокрема, із західними партнерами, адже без макрофінансової допомоги все одно не обійтися і наступного року.

Якщо говорити про основні показники, то дефіцит після переговорів із західними партнерами зменшили від 6% до 5,5% ВВП, але він залишається високим. Інфляцію запланували на рівні 7,3%. Курс гривні до долара – 29,1 грн. Держборг – 64,6% ВВП.

Уряд знайшов можливість підняти зарплати: вчителям – на 26% (вчитель-початківець без категорії зароблятиме від 9,5 тис. грн), лікарям – на 30%.

Міністр фінансів пояснював, хотілося би більше й усім, але можливості у зв'язку із кризовим 2020 роком обмежені.

"Міністерство фінансів не має друкарського верстату, який друкує гроші. Ми б з радістю хотіли підвищити в рази зарплати і медикам, і освітянам, і нашим воїнам, які тримають оборону нашої країни, але ми повинні тримати баланс і виходити з реальних можливостей нашої економіки. Тому прошу підтримати проєкт держбюджету. Країна повинна увійти в новий рік з бюджетом, аби мати інструмент для трансформації країни. Цей бюджет реальний до виконання і ми готові нести за нього відповідальність", — сказав Сергій Марченко.

Оптимізму щодо виконання цього бюджету не поділяють в опозиції – фракціях "Європейська Солідарність", "Голос" та ОПЗЖ. Ці фракції не дали голосів.

Дефіцит у майже 240 млрд грн не може бути покритий із будь-яких доходних статей, запевняють в опозиції.

Стабільні гроші на "коронавірусні" доплати лікарям, а також на вакцинацію відсутні. Буде спеціальний медичний фонд і його планують наповнювати за рахунок доходів "Нафтогазу" та перевиконання бюджету. Втім, у перевиконання бюджету мало хто вірить.

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на наступний рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на наступний рік

Так само у бюджеті знайшлися гроші на збільшення витрат на Офіс президента, Офіс генерального прокурора та на Державне бюро розслідувань. Щоправда, у монобільшості кажуть, що ці гроші не є такими значними і, наприклад, підняти ще зарплати вчителям чи лікарям за цей рахунок навряд чи було б можливим.

"Цей бюджет я можу назвати лише космічним, тому що в ньому є чорна діра – 240 мільярдів дефіциту. Це ті гроші, які ми з вами будемо віддавати за рахунок податків, за рахунок невиплачених пенсій, за рахунок невиконаних інфраструктурних проєктів", — зазначив нардеп Ярослав Железняк із фракції "Голос".

"Залишилося найголовніше для Зеленського – Офіс президента, як була захмарна цифра, найбільша, збільшена порівняно з цим роком, вона залишилася. Збільшення фінансування Офісу генерального прокурора – залишилося. Державне бюро розслідувань – правильніше казати "переслідування" – залишилося. Так що ж це за бюджет?! Це бюджет теплої ванни для Зеленського і силовиків, які його охороняють?", - сказав з трибуни Ради нардеп Олексій Гончаренко з фракції "Європейська солідарність".

"Ми з вами повинні розуміти, що ми проводимо реформу Генеральної прокуратури чи взагалі прокуратури в Україні, чи ми не проводимо це. І люди повинні заробляти гроші, які не дозволяють їм брати хабарі. Якщо говоримо про 2 мільярди – безперечно, це не ті гроші, про які можемо говорити в контексті, скажімо, освітньої чи медичної реформи", — зазначив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Держбюджет-2021 ухвалено.

Не виключено, що до кінця цього сесійного тижня, а він є останнім у 2020 році, матимемо ще й кадрові ротації в уряді. Одразу після голосування за бюджет до Верховної Ради приїхав президент України Володимир Зеленський для зустрічі із фракцією "Слуги народу". І там обговорюють можливі кадрові ротації в Кабміні. Як розповіли ТСН депутати, обговорюються можливості змін у таких міністерствах: екології та довкілля; освіти та науки; у справах ветеранів; енергетики; агропромислового комплексу. "Слуги народу" не виключають, що ці ротації можуть відбутися уже в середу, 16 грудня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
7259
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація