БЮТ: за газ Фірташу треба віддати п'яту частину золотовалютних резервів

Опозиція вважає, що рішення Стокгольмського арбітражного суду було зрежисоване новою владою та самим Дмитром Фірташем.

Відшкодування втрат Дмитру Фірташу призведе до втрати країною 5,4 мільярдів доларів США або п'ятої частини всіх наявних золотовалютних резервів України.

Про це йдеться в заяві БЮТ.

В ній наголошується, що відшкодування відбудеться через "зрежисоване новою владою та скандальним бізнесменом Дмитром Фірташем рішення Стокгольмського арбітражного суду".

Як відомо, арбітраж присудив повернути компанії РосУкрЕнерго 12,1 млрд куб. м. природного газу, який є власністю України, та штрафування на 200 млн доларів США державної компанії НАК "Нафтогаз України".

"Розмір збитків, нанесених країні цим рішенням, складе близько 5,4 млрд доларів США. Для порівняння - це п'ята частина всіх наявних золотовалютних резервів України або майже половина обсягу допомоги МВФ, яку розраховує отримати уряд Азарова", - заявляє БЮТ.

"Обурює намагання Януковича позичити під відсотки величезні кошти у Міжнародного валютного фонду, щоб потім значну їх частину через корупційні схеми роздати своєму оточенню", - йдеться в заяві.

БЮТ стверджує, що є всі підстави стверджувати, що нинішня влада разом з РосУкрЕнерго ретельно готувала це "завідомо несправедливе по відношенню до України рішення".

"Одразу після приходу Януковича на посаду президента з Стокгольму було відкликано всіх міжнародних юристів, які захищали державні інтереси у справі України проти РосУкрЕнерго", - вказується в заяві.

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський суд виніс рішення за позовом "РосУкрЕнерго", яким зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути РУЕ 12,1 млрд. куб. м газу - тобто 11 млрд. куб. м газу, які знаходиться в підземних газових сховищах і за які йшла суперечка, а також 1,1 млрд. куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

Фірташ не йтиме на поступки: вимагає від України газу і грошей

Адміністрація Януковича відсторонилася від справи про шкоду Україні від РУЕ

Азаров пообіцяв не допустити банкрутства "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: