"Це буде дуже боляче", - Коболєв про втрати України після припинення російського транзиту газу

Дата публікації
Перегляди
4191
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Це буде дуже боляче", - Коболєв про втрати України після припинення російського транзиту газу

Фото: УНІАН

Загальна сума річних втрат складе 3,5 мільярда доларів.

У разі, якщо Росія припинить транзит газу територією України до Європи, то Київ недорахується щороку 3,5 млрд доларів.

Про це в інтерв'ю Deutsche Welle сказав керівник "Нафтогазу України" Андрій Коболєв.

"Приблизно 3,5 мільярда доларів. Це десь 2-3 відсотки від ВВП. Це буде дуже боляче", - сказав він.

Коболєв переконаний, що путінська Росія прагне подавити Україну не лише економічно.

"Як мінімум економічно, за м'якого сценарію. За жорсткого мова йде про військові дії", - говорить Коболєв.

Київ виступає проти проекту "Північний потік-2" – газопровід до Європи в обхід України. Деякі експерти кажуть, що проект дуже вигідний для Німеччини, але загрожує втратами для ряду країн, включаючи Україну, Польщу і Словаччину.

"На першому етапі німецька економіка отримає найдешевший газ в Європі порівняно з сусідами. Це підвищить її конкурентоспроможність. Німеччина стане основним і єдиним газовим хабом для російського газу в Європі. Стратегія "Газпрому" зараз полягає в тому, щоб бути найбільш вигідним постачальником. Тому в короткостроковій перспективі Німеччина отримає з цього зиск. Потім відбудеться те, що Росія в минулому робила довгі роки. Це так звана тактика "розділяй і володарюй". Путін зателефонує до Польщі й скаже: "Хочете отримувати дешевий газ, як отримує Німеччина? Її економіка більш конкурентоспроможна, ніж ваша, і це не дуже-то справедливо. Якщо ви хочете отримати таку ж конкурентну перевагу, давайте заодно обговоримо й інші питання". Потім він зателефонує до Словаччини, Угорщини та інші країни Центральної та Східної Європи. Так він доб'ється розколу. А внісши розкол у Європейський Союз, можна досягти багатьох геополітичних цілей. Такі подарунки не бувають безкоштовними", - каже глава "Нафтогазу".

На першому етапі це буде політична ціна.

"Німеччина втратить можливість апелювати до концепту солідарності. Наприклад, по такій важливій темі, як мігранти. Я чув від представників багатьох центральноєвропейських країн: "Німеччина просить нас дотримуватися принципу солідарності в питанні мігрантів, але коли мова заходить про газ, то про всі принципи забувають". Крім того, коли ФРН стане головним пунктом прийому газу, і транзиту через Україну більше не буде, Москва стане шантажувати Берлін так само, як зараз робить це з Києвом - граючи з припиненнями поставок газу", - припускає Коболєв.

Проти газопроводу "Північний потік-2" є політичні та економічні аргументи.

"Газпром" вже займає домінуючу позицію. Цей газопровід посилить їхнє домінування. "Газпром" відомий зловживанням своїм домінуючим становищем на ринку. Україна кілька років була змушена платити найвищу ціну за газ серед центральноєвропейських країн. Якщо таке домінування добереться до ринку Німеччини, то в якийсь момент Москва виставить Берліну за це рахунок", - переконаний Коболєв.

Тим часом у "Газпромі" заявили, що ніколи не ставили питання про відмову від транзиту газу через Україну.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
4191
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація