Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Це перегин": Гройсман засудив мільйонні премії керівництва "Нафтогазу" та закликав переглянути їх

Він надіслав офіційного листа наглядовій раді компанії.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до наглядової ради "Нафтогазу" із проханням переглянути рішення щодо нарахування високих премій керівництву компанії.

Про це повідомляє Інтерфакс.

За його словами, він надіслав офіційний лист наглядовій раді компанії і попросив проінформувати Кабмін про результати перегляду премій.

"Моя позиція тут абсолютно чітка: це - перегин", - наголосив Гройсман.

Разом з тим, політик пояснив, що це рішення не в компетенції уряду. "НАК - компанія, яка керується незалежною наглядовою радою. Це компетенція не уряду, а незалежних рад", - зазначив прем’єр-міністр.

Раніше наглядова рада НАК "Нафтогаз України" ухвалила рішення про виплату премій співробітникам компанії, які взяли безпосередню участь у виграші суду з російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі.

Загальна сума преміальних становитиме 1% від суми виграшу (4,6 мільярда доларів), тобто 46,3 мільйона доларів. З цих грошей буде сплачено ПДВ на суму понад 9 мільйонів доларів.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів.

21 березня "Газпром" оскаржив рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Компанія вимагає повного скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки з "Нафтогазом" щодо транзиту газу. Відповідну заяву росіяни подали до апеляційного суду округу Свеа у Швеції. Російська компанія звинувачує Стокгольмський арбітраж у "серйозних порушеннях шведського права та арбітражного регламенту Торговельної палати Стокгольма".

справа Нафтогазу і Газпрому_1
Нафтогаз України

Нафтогаз пояснив, з чого складається ціна на газ
Нафтогаз України Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції