"Це самообман": голова Мінфіну пояснив, хто не отримає дві пенсії за накопичувальною системою
Марченко каже, що накопичувальна пенсія має цікавити молодь.

Накопичувальна пенсійна система не поширюватиметься на нинішніх пенсіонерів. Також подібні виплати не розраховані на тих, хто вийде на пенсію в найближчі десять років. Але у Мінфіні працюють над тим, що проіндексувати виплати чинним пенсіонерам.
Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю УНІАН.
Голова Мінфіну висловив думку, що накопичувальні пенсії мають цікавити найбільш активну зараз економічну категорію українців. Втім, Марченко каже, що частина з них "готова не платити ЄСВ, не розуміє, навіщо це потрібно, не бачить себе майбутнім пенсіонером".
"Ми маємо їх (пенсіонерів. - Ред.) захистити і забезпечити їм достойну виплату. Але говорити про те, що нинішнім пенсіонерам чи тим, хто має вийти на пенсію в найближчі 10 років, може бути цікавий накопичувальний елемент – це самообман. Такий механізм має цікавити найбільш активну нині економічну категорію", - висловився він.
Крім того, Марченко заявив, що Мінфін разом зі Світовим банком напрацьовує рішення щодо того, як у 2030-2040 роках вийти на ситуацію із ефективним накопичувальним елементом, коли його запровадити та що робити з чинними системами. Також працюють над перерахунком чинних пенсій.
"Поза тим, маємо дефіцит Пенсійного фонду у 195,6 млрд гривень. Дефіцит постійно зростає, оскільки є бажання за рахунок держбюджету збільшувати пенсії. Тож це – комплексне рішення, яке будемо обговорювати з громадськістю та експертами. Маємо запропонувати варіант, за якого знайдемо компенсатори, наприклад, другого рівня. Він можливий, приміром, у разі інструментів фінансування в облігації державної позики. Поки інших варіантів не розглядаємо", - сказав Сергій Марченко.
Зауважимо, що, згідно з реформою, за свою майбутню пенсію відповідальним буде кожен українець індивідуально, сплачуючи внески. І надалі, планується, що громадяни отримуватимуть дві пенсії: солідарну і накопичувальну. Ці гроші люди зможуть отримати або одразу, або частинами.
Нині в Україні діє солідарна система — відрахування до всіх необхідних фондів здійснює роботодавець
Нагадаємо, очільниця комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова повідомляла, що в Україні профінансувати накопичувальні пенсії, можуть за рахунок Єдиного соціального внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Від кожного з податків в накопичувальну систему буде перераховуватися по 2%.
У Мінсоцполітики прогнозують, що через 10 років нові пенсіонери в Україні отримуватимуть пенсію у понад 6 тис. грн. А от середній розмір пенсій нинішніх пенсіонерів через 10 років становитиме 4184 грн.
Відео Кому підвищили пенсійний вік – Економічні новини
Які продукти і послуги найбільше подорожчали з початку року, скільки українці витрачають на онлайн-шопінг і кому підвищили пенсійний вік. Про це одразу після актуальної інформації про курси валют.
