Прем'єр наголосив на необхідності введення додаткової накопичувальної пенсійної системи.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії людям похилого віку в тому самому розмірі. Такі підрахунки він пов'язує зі зменшенням кількості працездатного населення.
Про це він розповів, виступаючи з лекцією перед студентами у Львівській політехніці.
"Нація старіє. Є проблема з людським капіталом... Україна як частина старої Європи не відтворює своє населення... Це звичайна математика і економічна демографія", - заявив Шмигаль. Він також навів цифри, що для демографічного відтворення потрібно, аби 100 сімей народжували 215 дітей. Водночас у Європі, зокрема й в Україні, - це близько 147 дітей, тож відбувається старіння нації.
Тому необхідно вводити накопичувальну пенсійну систему на додаток до існуючої солідарної. Ще один вид пенсійних відрахувань хочуть ввести 2021 року. "Кожен з нас повинен подумати про свою пенсію з молодого віку", - підсумував Шмигаль.
Нагадаємо, в Україні нинішнє покоління 30-річних у небезпеці безгрошів'я. Бо в державі все ще діє солідарна пенсійна система. На сьогодні, за підрахунками спеціалістів, один працівник утримує одного пенсіонера, адже група так званого "основного працездатного віку" досить солідна. За 25 років, коли на пенсію вийдуть нинішні тридцяти- та сорокарічні, тих, хто мав би утримувати їх, безнадійно мало. І змінити це вже неможливо, бо це працездатне населення не народилось.