Ватикан пропонує створити єдиний світовий банк, який регулювати фінансову та монетарну систему.
Свої пропозиції щодо виходу єврозони з боргової кризи представила римська католицька церква.
Ватикан і Папа Римський вважають, що глобальна фінансова система потребує негайного оновлення, зокрема, на думку церкви, світу необхідно створити загальний центральний банк, який займеться боротьбою з кризою.
"У недалекому майбутньому нам знадобиться організація, що виконуватиме функції всесвітнього центрального банку він буде регулювати фінансову та монетарну систему", - сказано в повідомленні, опублікованому папською радою справедливості і миру.
Рада прийшла до висновку, що "реальний стан економіки має згубний ефект на ліберальні політичні ідеології", які існують за правилами ринку і мають "апріорі економічний" базис.
"Якщо світова спільнота не зможе знайти рішення, то постраждає і політична, і економічна система світу", - попередив Ватикан.
На думку радників понтифіка, криза може викликати сплеск кількості вороже налаштованих людей, що, в свою чергу, спровокує зростання злочинності та насильства, а це "підриває основи демократії".
Заява Ватикану прозвучало через тиждень після того, як у Римі пройшла демонстрація, яка переросла у великі заворушення.
Нагадаємо, нещодавно лідери ЄС створили європейський економічний уряд, роль якого будуть виконувати регулярні саміти зони євро. Про це йдеться у проекті підсумкової заяви саміту у Брюсселі.
Відзначимо, 23 жовтня в Брюсселі почався "марафон" з трьох самітів, які триватимуть до 26 жовтня. Крім глав держав, в них візьмуть участь представники Міжнародного валютного фонду і глави як центральних банків-регуляторів, так і приватних кредитних організацій.
На останній день в учасників заплановано обговорення основного питання - порятунку Греції. Уряд країни вже пішов на вкрай жорсткі заходи економії, що дозволило їй отримати черговий транш кредиту. Крім того, все частіше від представників країн - учасниць союзу виходять пропозиції про списання боргу.
Країни ЄС створили єдиний економічний уряд
Борги Європи виросли до рекордного рівня
Німеччина не вірить у закінчення європейської кризи
У Європи залишився тиждень на розробку антикризового плану