Нова "газова війна" може настати через два дні

Київ образився на "некоректну риторику Кремля". До кінця поточного тижня компанія "Нафтогаз", згідно із контрактом, розрахується за газ, спожитий у травні.

Київ жорстко відповів на заяви російської влади про загрозу нової газової кризи в Україні. Уповноважений президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що до кінця поточного тижня компанія "Нафтогаз", згідно із контрактом, розрахується за газ, спожитий у травні.

"Риторика Кремля некоректна, вона принижує гідність українського народу і держави і не має під собою жодних підстав", - сказав Соколовський російському керівництву.

Побоювання щодо платоспроможності України зазвучали після закритої зустрічі керівників "Газпрому" і "Нафтогазу" Олексія Міллера та Олега Дубини, що відбулася на початку тижня у Москві.

Керівник російської компанії за підсумками переговорів повідомив журналістам: "Поки що, як і раніше, немає ясності з тим, чи зможе "Нафтогаз України" своєчасно і повністю сплатити рахунок за поставки газу в травні. Платіж, як відомо, потрібно зробити до 7 червня".

Російський прем'єр Володимир Путін стверджує, що "без закачування в підземні сховища Україна вижити не може і змушена буде відбирати газ з експортної труби...".

"Я звернув на це увагу наших європейських партнерів і просив їх не залишати нас один на один з цим питанням - ми заздалегідь попереджаємо про те, що такий конфлікт може виникнути. Це може призвести наприкінці червня - початку липня до повної зупинки нашого транзиту в Європу", - сказав Путін у Гельсінкі.

Як відомо, Росія виступила ініціатором створення міжнародного фінансового пулу, який міг би профінансувати закупівлю Україною газу для наповнення сховищ. Можливі умови такої угоди публічно не обговорювалися, оскільки, за словами Путіна, представники ЄС відмовилися фінансувати українські проекти через світову економічну кризу. Водночас, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що українсько-російські газові відносини стануть однією з тем саміту глав держав і урядів 27 країн Євросоюзу, який відбудеться 18-19 червня. Українська сторона вважає, що російське керівництво нагнітає ситуацію, щоб змусити європейські країни платити "Газпрому" за газ, який планується закачати в сховища.

Читайте також:

СП: "Нафтогаз" не має грошей, щоб заплатити Росії, та шукає кредит

Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Європа не допомагатиме Україні оплачувати російський газ

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: