Частка неякісного бензину в Україні може перевищити 50%

Однією з причин появи на ринку ведикої кількості неякісного палива називають зростання акцизного збору на початку минулого року.

Частка неякісних нафтопродуктів на ринку України може перевищити 50% від загального обсягу, заявив експерт ринку палива консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

"За нашими оцінками, в минулому році 50% палива на нашому ринку не відповідало держстандарту. Однією з причин, яка призвела до збільшення фальсифікатів, є зростання акцизного збору на початку минулого року", - заявив він.

Також експерт зазначив, що "раніше несумлінний торгівець нафтопродуктами, який не сплачує податків, вигравав 60 євро на 1 т, а плюс ПДВ давав виграш 72 євро на 1 т нафтопродукту. Після Нового року цей недобросовісний продавець почав заробляти 130 євро на 1 т, а якщо зараз буде підвищено акциз на нафтопродукти, то він буде заробляти 200 євро на 1 т. Тобто привабливість випуску фальсифікату нафтопродуктів різко зросте, оскільки зросте прибутковість цього тіньового ринку ... Тому підвищуючи податки, необхідно ввести жорсткий контроль за випуском неякісного бензину і дизпалива", - заявив.

Як повідомлялося, раніше Куюн відзначив, що через зростання цін на нафту на світовому ринку, в Україні зростуть ціни на бензин.

"Розмір цього підвищення нині можна оцінити за темпами підйому цін в опті. За першу половину квітня оптові ціни на бензин А-95 зросли на 150-250 гривень за тонну (на 12-19 копійок за літр), а на дизпаливо середня ціна піднялася на 250 гривень за тонну (близько 21 копійки за літр) і продовжує додавати у вазі буквально щодня", - підкреслює Куюн.

Читайте також:

Експерти прогнозують подорожчання пального

Алкоголь, сигарети і бензин знову подорожчають

Експерти прогнозують значне подорожчання бензину до кінця квітня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: