Кількість проблемних кредитів зросла на чверть

За даними НБУ, кредитори заборгували банкам 4,6 мільярда гривень за два місяці цього року.

За перші два місяці 2009 року загальний об'єм проблемної заборгованості в банківській системі виріс на 4,6 мільярда гривень або на 25,4%. Всього розмір простроченої і сумнівної заборгованості на початок березня склав 22,6 мільярда гривень, повідомив Нацбанк.

Дані ж колекторних компаній серйозно відрізняються від офіційної статистики НБУ. Наприклад, генеральний директор компанії "Європейське агентство з повернення боргів" Олександр Ільчук раніше заявляв, що сукупна проблемна заборгованість по виданих українськими фінустановами кредитах складає близько 40 мільярдів гривень (тобто більше 5%).

"В середньому по банківській системі частка проблемних позик складає від 10 до 15%", - вважає економіст інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Пархоменко.

Значна розбіжність даних пояснюється тим, що фінансисти можуть приховувати цифри, публікація яких свідчить про масштаб проблем в тій або іншій фінустанові. "Банкіри і сам НБУ схильні знижувати реальну статистику, щоб не показувати, що все дуже погано. Якби все було нормально, не було б стільки тимчасових адміністрацій. Значить, не все нормально, значить, офіційна статистика, надана регулювальником, відрізняється від реальної картини", - говорить генеральний директор однієї з колекторних компаній.

Банкіри вважають такі звинувачення надуманими і різницю цифр між даними колекторів аналітиків і повідомленнями НБУ пояснюють різною методологією підрахунку. "Для того, щоб чітко знати, яка частка проблемних кредитів, потрібно визначити, що розуміється під фразою проблемний кредит. Це прострочення після першого дня неплатежу, другого, 30-го або після 90-го? Зазвичай проблемним вважається той кредит, по якому не було платежів 90 днів. Це вже насправді "проблема", - розповідає голова правління "Райффайзен Банка Аваль" Володимир Лавренчук.

На його думку заяви про те, що доля проблемних кредитів складає від 10-15% від всього об'єму кредитів, явно перебільшені і можуть відображати картину лише в окремих сегментах кредитування.

Читайте також:

Вклади людей в "Укрпромбанку" віднині ніхто не гарантує

Україні прогнозують катастрофічне падіння економіки

Українським банкам дадуть 44 млрд. Виживуть тільки найсильніші

Нацбанк міг врятувати гривню, але не зробив цього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: