Через 2 роки українські НПЗ перероблятимуть єгипетську нафту

Вітчизняні нафтопереробні заводи через два роки завантажать нафтою, яку Україна видобуває у Єгипті.

Через 1,5-2 роки Україна зможе завантажувати потужності вітчизняних нафтопереробних заводів єгипетською нафтою. Про це заявив директор "Зарубіжнафтогазу", дочірнього підприємства НАК "Нафтогаз України", Філіп Карпеков.

За його словами, після виходу спільної україно-єгипетської нафтовидобувної компанії на рівень видобутку нафти в 10 тис. барелів нафти, її можна буде возити до України танкерами, пише Дело.

"Видобуток нафти в Єгипті - один із способів диверсифікації постачань вуглеводневої сировини до України. Але для цього потрібно вийти на рівень видобутку не менше 10 тис. барелів нафти на добу. Мінімальна танкерна партія становить 30 тис. тонн сировини. Це 2 дні роботи Кременчуцького НПЗ або Лисичанського НПЗ. 30 тис. тонн нафти - це близько 230 тис. барелів. Таким чином, після виходу на запланований рівень видобутку ми зможемо забезпечувати танкерну партію щомісяця", - сказав Карпеков, зазначивши, що вийти на такий рівень видобутку можна буде протягом 1,5-2 років.

Карпеков також повідомив, що крім транспортування нафти танкерами в НАК "Нафтогаз України" розглядаються й інші варіанти.

"Можливі варіанти обміну сировини, так звані свопи, з тим, щоб оптимізувати логістичні витрати на доставку вуглеводневої сировини", - сказав він.

Також він повідомив, що кошти, витрачені Україною на проекти з розвідки та видобутку вуглеводневих родовищ Алам Ель Шавіш у Єгипті, окупляться до середини 2012 року.

За словами Карпеки, витрати НАК "Нафтогаз України" за проектом Алам Ель Шавіш на даному етапі досягли 130 млн дол. До кінця цього року ми планується запустити в роботу ще 2-3 свердловини. Таким чином, збільшення видобутку нафти до середини наступного року дозволить вийти на беззбитковість проекту і далі працювати на прибуток".

Крім того, він повідомив, що протягом 2 років Україна повинна вкласти у родовище Алам Ель Шавіш ще близько 40 млн дол.

Нагадаємо, що Україна вже видобула в Єгипті 100 тисяч тонн нафти, а в наступному 2012 році видобуток становитиме 1 мільйон тонн.

Читайте також:

Україна знайшла нафту в Єгипті і розпочала видобуток

Власники НПЗ домовилися з Кабміном про збільшення обсягів переробки нафти

Українська нафтопереробка може зникнути

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: