Через арабські революції відпочинок у Європі подорожчав на 80%

По всій Європі товари, які зазвичай купують туристи, подорожчали на 40-80%.

Європейські курорти відчутно подорожчали з минулого року, про це свідчать дослідження компанії Post Office, що порівняла вартість стандартного туристичного набору з 10 пунктів, включаючи сонцезахисний крем, пляжний рушник і вечерю в ресторані, на 13 європейських курортах.

Як відмічають у британській асоціації ABTA, підвищення цін пов'язане з останніми подіями в Північній Африці. Якщо раніше багато британців вибирали для відпочинку Єгипет або Туніс, то зараз вони вважають за краще їздити відпочивати на континент, пише Дело.

За даними асоціації, за останній рік продажі турів в Іспанію і Португалію серед британців збільшилися на 11 і 9% відповідно. Популярність отримали навіть поїздки в Грецію, охоплену акціями протесту і страйками.

Втім, багато британців і зовсім відмовилася від відпочинку в Європі - якщо раніше провести два тижні влітку в Старому Світі для них було нормою (такий же, як післяполудневий чай), то зараз четверо з десяти британців відмовляються проводити канікули на континенті через їх дорожнечу.

За останні чотири роки в Європі відчутно виросла вартість навіть, здавалося, буденних товарів. Так, в Італії за цей час товари, які зазвичай купують туристи, подорожчали в середньому на 80%. Вечеря на двох з трьох блюд з пляшкою домашнього вина стала коштувати майже удвічі більше - в 2007 році за неї можна було заплатити 36 євро, зараз вона обійдеться в 60. Пачка сигарет подорожчала більше ніж на 1 євро - з 3,3 до 4,6 євро.

Дорожче стали коштувати і товари і послуги, які майже усі туристи так чи інакше купують під час поїздки. Приміром, банка кока-коли за чотири роки виросла в ціні в Туреччині і у Франції мінімум на 1 євро. У Туреччині напій став коштувати 2,3 євро замість 1,3 (77%), у Франції - 2,9 євро замість 2,4 (21%).

Подорожчання торкнулося і кави. У Франції напій виріс в ціні з 1,9 до 2,5 євро (32%), а в Туреччині - з 1,06 до 2,3 євро (117%). В Іспанії за чашку кави туристові доведеться заплатити тепер на 33% більше - 1,19 замість 0,9 євро.

Разом з кавою подорожчали й інші напої. Так, ціна пива в португальському барі тепер складає 1,5 євро замість 1,2, а середня ціна вечері на двох в цій країні виросла на дві третини, склавши 40 євро. У копієчку туристам влетить і похід в ресторан у Франції. Там середня ціна загальної вартості замовлення виросла з 42 до 63 євро і вище.

Втім, разом з подорожчанням товарів збільшилася і сума, яку туристи планують витратити на відпочинку. Цього року за літню відпустку більшість європейців мають намір віддати на чверть більше, ніж у минулому. При цьому велика частина потенційних туристів (45%) упевнені, що витрати на відпочинок ростуть через інфляцію, третина (31%) - через вартість готелів і майже стільки ж (29%) вважають, що в усьому винні постачальники авіапалива, через яких росте квитків.

Найбільше витрачають на відпочинок французи - їх відпускний бюджет складає 1577 євро. Скромніше відпустку проводять британці - в середньому у них йде на це 999 євро, ірландці (796 євро) і італійці (682 євро).

Тим, хто боїться значних витрат під час канікул, експерти рекомендують вирушати в Грецію. Грецькі готелі останнім часом знижують ціни, намагаючись здолати негативний вплив протестів, що проходять на материку. До усього іншого пиво і кава за останній час в Греції впали в ціні. Пляшка місцевого пива зараз коштує 2,5 євро замість 4,8 чотири роки тому, а кава - 2,2 замість 2,8 євро.

Нагадаємо, що у квітні на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) оприлюднили рейтинг туристичної конкурентоспроможності країн Європи. Україна посіла в рейтингу 38 місце з 42 європейських країн.

До першої п'ятірки рейтингу увійшли традиційно привабливі для туристів країни: у черговий раз список очолила Швейцарія, друге місце - за Німеччиною, далі розташувалися Франція, Австрія і Швеція відповідно.

В самому низу рейтингу разом з Україною розташувалися Сербія, Вірменія, Боснія і Герцеговина та Молдова.

Читайте також:

Україну визнали однією з найменш привабливих країн для туристів

Турецькі курорти почали скасовувати систему "аll inclusive"

У серпні відпочинок у Туреччині подешевшає на третину

Визначено 5 найбільш популярних країн для секс-туризму

Німецький журналіст об'їхав навколо світу за тисячу євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: