Через Чемпіонат світу в ПАР українська економіка втратить 1 млрд грн

5 млн українців п’ять робочих днів поспіль замість роботи годину витрачають на перегляд футбольних матчів.

Втрати української економіки від перегляду працівниками у робочий час матчів Чемпіонату світу з футболу в ПАР становитимуть 1 млрд грн.

Як пише тижневик "Коментарі:", тільки відкриття чемпіонату світу з футболу "витягло" з української економіки більш як 400 млн грн, сумарні ж втрати можуть перевищити 1 млрд.

Видання пояснює, що для розрахунку цього показника аналітики брали такі параметри: аудиторія телетрансляцій національної першості з футболу – 2-5 млн осіб (немає точних даних про те, скільки українців дивляться чи слухають трансляції з чемпіонату світу футболу, що проходить зараз у Південно-Африканській Республіці) та розмір внеску середньостатистичного українця у ВВП.

Відтак, при прогнозованому українському ВВП 1062 млн грн і кількості працюючого населення 14 млн осіб, середньостатистичний українець заробляє для економіки країни 36 грн за годину. Якщо п’ять робочих днів поспіль 2 млн осіб замість роботи годину витрачатимуть на перегляд футбольних матчів, то економіка може втратити за цей період 432 млн грн. Якщо ж дивитимуться 5 млн осіб - 1 млрд грн.

Крім того, як зазначають "Коментарі:", близько 15% українських працівників мають працювати під час другого (17.00) і/або третього (21.30) матчу. Це співробітники з робочим днем до 18.00, позмінні працівники, працівники сфери торгівлі й послуг. Тоді втрати економіки (уже за 15 робочих днів чемпіонату, після групового турніру денних матчів не буде) можуть становити 595-1405 млн грн.

Водночас "Коментарі:" відзначають, що поки найдорожчим для української економіки виявилося 11 червня - день відкриття чемпіонату. Двогодинну трансляцію тієї п’ятниці подивилося близько 6 млн осіб, які працюють, що дорівнює 430 млн грн незаробленого ВВП. Тобто сумарні втрати економіки потенційно становитимуть від 1 до 1,8 млрд грн (або 1,5% середньомісячного ВВП), і це без урахування тих фактів, що часто після футбольних матчів співробітники приходять на роботу у стані похмілля або недосипання, а отже, працюють мало й неохоче, пишуть "Коментарі:".

Читайте також:

На матчах ЧС-2010 букмекери заробили вже 5 мільярдів євро

Польська "Солідарність" закупить вувузели для акцій протесту

Календар/результати чемпіонату світу-2010 з футболу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: