Через "газову війну" з Україною Росія втратила мільярд доларів

Після зриву постачань газу до країн Західної Європи Росія списала європейським споживачам 4,5 мільярда кубометрів газу.

Зрив постачань блакитного палива до Європи через конфлікт з Україною в січні минулого року коштував російському "Газпрому" мільярд доларів. Саме стільки російський концерн втратив, списавши європейським клієнтам 4,5 мільярда кубометрів газу, які рік тому не зміг поставити через конфлікт з Україною.

"Газпром", нагадаємо, звинуватив у газовій блокаді Україну, а зупинку транзиту до Європи оголосив форс-мажором, що виключало претензії європейців у зв'язку з недопостачанням газу. Проте саме на ті недоотримані 4,5 мільярда кубометрів були знижені зобов'язання європейських клієнтів перед "Газпромом" за 2009 рік.

Варто зазначити, що в січні 2009 року заступник голови правління "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв оцінив втрати концерну через газовий конфлікт з Україною в два мільярди доларів.

На початку січня 2009 року "Газпром", що не узгодив з українською стороною питання про ціну газу, припинив спочатку постачання газу до України, а 7 січня і транзит через українську територію в європейські країни. Останній крок "Газпром" пояснив тим, що українці нібито незаконно привласнювали транзитний газ. "Нафтогаз" же пояснював свої дії тим, що вибраний газ необхідний для прокачування палива. Через конфлікт Росії і України постраждали 18 країн, але про позови до "Газпрому" ніхто з європейських імпортерів, проте, не заявив.

Угоди, що стали розв'язанням "газової кризи", були підписані 19 січня 2009 року в Москві у присутності прем'єр-міністрів Росії та України, а транзит газу до ЄС відновився 20 січня.

Читайте також:

Україна купить цього року 27 млрд кубометрів газу

"Нафтогаз": розрахунки з Росією за газ знову під загрозою

Російський газ у наступному кварталі подорожчає в півтора рази

В Росії готові підписати новий газовий контракт з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: