Через кредити країни кожен українець заборгував по 8 тисяч

Україна в останні роки живе у великий борг. Зараз він становить 405 мільярдів гривень.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник розповів про те, скільки кожен українець повинен за державними кредитами, і наскільки державний борг зріс в порівнянні з 2008 роком

"Україна в останні роки йде дуже нехорошою дорогою - живе у великий борг. Зараз він становить 405 мільярдів гривень проти 88,7 на початок 2008 року", - зазначив екс-міністр фінансів.

Пинзеник розраховував за допомогою простої арифметики, скільки боргу за кредитом припадає на кожного українця. За допомогою калькулятора він поділив 405 млрд на 46 млн - населення України.

"8800 гривень - стільки кожен українець повинен за кредитом. Це лише основна позика - без відсотків. Насправді до 405 треба ще додати мільярдів 30 юридично ще незафіксованого боргу за газ. Так звана газова угода щодо Чорноморського флоту містить норму, яку майже ніхто не помітив - знижка на газ, яка в кінці року буде оформлятися боргом України перед Росією", - зазначив він.

За його словами, це приблизна сума, яка випливає з розрахунків.

"Знижку дають на 40 мільярдів. По 100 доларів - це 4 мільярди доларів. Чотири на вісім (нинішній курс долара до гривні) - маємо 32 мільярди гривень. Цей борг вже є, тому що газ вже спожитий, але юридично буде оформлений у наступному році. Однак це ще не кінцева цифра. В останній місяць року до цифри дефіциту бюджету і боргу буде додана ще пристойна сума", - зазначив Пинзеник.

Зазначимо, держборг України за січень-листопад 2010 року зріс на 30%, за листопад виріс на 1,2% – до 51,876 млрд доларів.

Читайте також:

Державний борг України за рік виріс на третину

Черговий кредит МВФ профінансує дефіцит держбюджету

Європа виділила Україні на розвиток торгівлі 12 мільйонів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: