Через кризу українці скуповують автомобілі

Україна в жовтні залишилася практично єдиною країною в Європі, що зберегла зростання продажів нових автомобілів.

Про це повідомляє аналітична компанія Auto-consulting, передає Reuters. За даними компанії, продажі в жовтні виросли на 14% в порівнянні з вереснем цього року і на 2% щодо жовтня минулого року.

"Після заборони дострокового зняття депозитів і стрімкої девальвації гривні покупці кинулися в автосалони і скуповували майже все, що було номіновано в гривні за колишнім курсом", - йдеться в повідомленні аналітиків.

Глобальна фінансова криза стала причиною вилучення населенням депозитів з українських банків, що змусило центральний банк "заморозити" внески і різко посилити умови кредитування. Курс гривні різко знизився. Впродовж останніх декількох тижнів представники автомобільної галузі України заявляли, що глобальна фінансова криза і різке зниження виданих на покупку машин кредитів привели до істотного падіння попиту на автомобілі і вони вимушені скорочувати плани виробництва.

Місцеві виробники вимагають, щоб уряд і парламент ввели високі обмежувальні мита на імпорт нових автомобілів і надали преференції українським компаніям.

Обсяг продажів нових автомобілів в Україні в 2007 році виріс на 46% до 542 тис. одиниць з 371 тис. в 2006 р. У 2006 році зростання продажів становило 40%.

За даними Держкомстату, виробництво нових автомобілів в Україні в жовтні цього року становило 30 тис. одиниць, що майже на 25% нижче за показник жовтня минулого року і на 18,2% нижче за рівень вересня.

У 2007 році виробництво легкових автомобілів виросло на 42,2% до 380 тис. одиниць в порівнянні з 267 тис. вироблених в 2007 р.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: