Через неконтрольоване ввезення залізничних вагонів з країни-агресора в Україні зупинилися 15 заводів — експерт

Дата публікації
Перегляди
1399
Через неконтрольоване ввезення залізничних вагонів з країни-агресора в Україні зупинилися 15 заводів — експерт

УНІАН

Для пів вагона нормативний термін експлуатації становить 22 роки, а для зерновозу — 30 років.

Кількість виробників залізничних вагонів, які працюють, в Україні за останні 10 років скоротилася з вісімнадцяти до трьох.

Про це повідомив експерт Олексій Кущ. За його словами, головною причиною скорочення кількості українських виробників стало неконтрольоване ввезення старих вагонів з РФ.

"В Україні дозволяється використовувати вагони з вичерпаним нормативним терміном служби. Після ремонту їх експлуатація продовжується по кілька разів. Як наслідок, в Україні з 200 тис. вантажних вагонів 50 тис. — старші 30 років, ще 53 тис. — експлуатуються вже 26-30 років. Це створює суттєві ризики для безпеки на залізниці", — відзначає експерт.

Рішенням проблеми, на його погляд, може стати введення жорстких обмежень на експлуатацію вагонів старших нормативного терміну.

"Для пів вагону нормативний термін експлуатації становить 22 роки, а для зерновозу — 30 років. Якщо заборонити експлуатацію 18 тисяч ввезених з Росії старих заводів, це не тільки підвищить безпеку на залізниці, а й посприяє відновленню роботи українських виробників цієї продукції".

Згідно з даними Державної служби статистики України, у січні-лютому 2021 року випуск вантажних вагонів впав на 75% і склав 184 одиниці. Даних за березень Держстат не надав, пояснивши, що інформація надійшла від занадто малої кількості виробників.

Дата публікації
Перегляди
1399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email