Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через нові правила чимало українців позбавляють права на субсидії

Від листопада здорожчають газ, опалення та гаряча вода.

Українці готуються до зростання комунальних тарифів. Наступного місяця на 23,5% подорожчає газ. А це потягне за собою й вартість опалення. Подбати про найменш захищені верстви населення вже розпорядився президент. Та поки що держава лише затягує гайки. Вимоги до нарахування субсидій настільки часто змінюються, що люди не встигають за ними встежити. І через це часто втрачають пільги.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Тетяні відмовили в субсидії. Тепер безробітна і з 9-річною дитиною жінка не знає, як пережити зиму.

"1900 – це лише за тепло", - каже Тетяна.

Розповідає, раніше проблем із субсидією не було. Тепер же вимагають заповнити розширену декларацію. А жінка банально не мала з собою фіскального коду дружини свого батька. Хоча обоє живуть окремо від Тетяни.

"Вони вже 20 років одружені. Ніколи це не показувалося, а нині треба її доходи", - говорить Тетяна.

Але через сімейні стосунки документів від родичів Тетяна не отримає.

"Субсидії немає. Нині ж нові правила від травня", - плаче жінка.

Та це не єдина новація, про яку люди, що чекають на субсидію, дізнаються вперше. Співробітники служби соцзахисту не встигають виставляти нові оголошення. Скажімо, отримання субсидії буде під запитанням, якщо в сім'ї є дитина, якій уже більше 14 років і якій не оформили паспорт у вигляді ID-картки.

ВідеоНові правила оформлення субсидій залишили без пільг чимало українців

Українці готуються до зростання комунальних тарифів. Наступного місяця на 20% подорожчає газ. А це потягне за собою й вартість опалення. Подбати про найменш захищені верстви населення вже розпорядився президент. Та поки що держава лише затягує гайки. Вимоги до нарахування субсидій настільки часто змінюються, що люди не встигають за ними стежити. І через це часто втрачають пільги. До чого треба бути готовими цього опалювального сезону - дослідив Сніданок.

Нові правила оформлення субсидій залишили без пільг чимало українців

У ці дні люди буквально штурмом беруть органи соціального захисту. Аби годинами не вистоювати під кабінетом, подати документи можна онлайн. Здавалось би, зручний сервіс. Але він працює, лише якщо маєте цифровий підпис. Якщо немає цифрового підпису, то людина протягом місяця повинна прийти до органу соцзахисту й поставити підпис.

Минулого опалювального сезону субсидію отримували майже 7 млн українців. Зміни до законодавства цьогоріч вже відсіяли чимало пільговиків.

Офіційно безробітні право на субсидію теж мають, але необхідно бути на обліку в центрі зайнятості. А хто не хоче йти на біржу праці, може у держави купити субсидію. Для цього треба добровільно сплатити 2,5 тис. грн єдиного соціального внеску. А потім щомісяця - ще по 800 грн. Але таку субсидію дуже легко втратити.

"Кожного місяця ми перевіряємо, чи ця людина продовжує сплачувати. Якщо ні, субсидія їй припиняється" – говорить заступник начальника відділу житлових субсидій Леся Момотова.

Хоча ще місяць тому міністр соціальної політики Андрій Рева переконував, що платити ЄСВ слід за три місяці, а не щомісяця. Тобто для "зимової" субсидії соціальний внесок має бути сплаченим за будь-які три місяці першого півріччя 2018 року до моменту подачі документів в управління соцзахисту.

З цієї осені вперше субсидію почнуть нараховувати не на загальну, а на опалювальну площу.

"Під одним дахом все – від підвалу і закінчуючи горищем. І реальна площа таких будинків менша, тому, що гараж не опалюється, підвал не опалюється, веранда не опалюється, горище не опалюється. А ми даємо на опалення житла", - говорить керівник директорату субсидій Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

І схоже, це не останні новації цьогоріч. Наступного місяця ціна кубометра газу з майже 7 грн виросте до 8,5 грн. А блакитне паливо значно впливає на вартість опалення – найбільш затратної комунальної послуги.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України вніс зміни в постанову щодо оформлення державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг українцями. Зміни стали чинними від початку жовтня.

Основні зміни до субсидій жовтень 2018
Економічна правда

ВідеоЮрист Лаврентій Царук розповів, як відстоювати свої права на субсидію

Гість студії - юрист Лаврентій Царук. Він відповідає на питання глядачів, пов’язані з оновленими правилами оформлення субсидії, пояснює, хто має право на пільги, та як відстояти їх у відповідних інстанціях.

Юрист Лаврентій Царук розповів, як відстоювати свої права на субсидію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції