Через обвал нацвалюти в Азербайджані закриваються магазини та не працюють обмінники

Долар і євро здорожчали в півтора разу.

Відсьогодні, 21 грудня, Азербайджан перейшов на плаваючий курс нацвалюти, а тому долар і євро підстрибнули в ціні одразу в півтора разу – до 1,55 та 1,685 маната відповідно.

На такий несподіваний поворот подій одразу відреагували продавці товарів, які купують їх за валюту, а продають за манати. Частина магазинів у Баку закрилася на переоблік, аби підвищити ціни. В окремих торгових точках одразу скасували знижки, що діяли до цього. Суттєво може здорожчати побутова техніка, електроніка, автомобілі та туристичні путівки за кордон. Про це пише 1news.az.

Водночас припиняють роботу окремі валютні обмінники, очікуючи на подальше падіння маната.

Девальвація нацвалюти в Азербайджані негативно позначиться на якості активів і капіталі банків. Так вважає директор напрямку фінансових організацій міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings Дмитро Васильєв, пише Trend.

"Банківська система Азербайджану характеризується високим рівнем доларизації активів, але число позичальників, які мають доступ до валютної виручки, обмежена. Тому через девальвацію погіршиться якість обслуговування кредитної заборгованості, що негативно відіб'ється на якості активів у цілому", – вважає експерт.

Зазначимо, що стрімке падіння курсу маната пов'язане з сильним скороченням доходів Азербайджану через падіння світових цін на нафту. Попередня девальвація маната через цю причину сталася в лютому цього року. Тоді жителі Азербайджану масово знімали готівку, скуповували валюту та техніку.

"На цей раз з боку населення ажіотажу вже не буде. У лютому, коли відбулася перша девальвація, ми спостерігали, що багато хто відразу ж, на другий день, 22 лютого кинулися в банки, щоб обміняти депозити в манатах на долари. Після лютого 85% всіх депозитів, які зберігалися на рахунках, були переведені в іноземну валюту. Цього разу цього не буде, оскільки основні кошти вже переведені в долари, заощаджень у манатах практично немає", – зазначив виданню 1news.az директор Центру нафтових досліджень Азербайджану Ільхам Шабан.

У Центробанку Азербайджану запевнили, що впровадять заходи задля банківської стабільності, безпеки банківських вкладів населення та інших депозитів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: