Через підвищення акцизів ціни в Україні зростуть на 30%

Внаслідок підвищення акцизів основні для українських споживачів групи товарів подорожчають на 10-30%. В ПР говорять, що люди сприйняли це із розумінням заради держбюджету.

У зв'язку з підвищенням акцизів на бензин, тютюнові та алкогольні вироби ціни на основні групи товарів в Україні зростуть на 10-30%. У той же час, Міністерство фінансів планує додатково отримати 9 мільярдів гривень до держбюджету вже цього року.

Про це заявив нардеп від Партії регіонів Віталій Хомутинник. "За оцінками Мінфіну, підвищення акцизів дасть близько 9 мільярдів гривень до бюджету. При цьому, за нашими підрахунками, ціни на основні групи товарів підвищаться від 10 до 30%. І це сприймається громадськістю, зокрема, з погляду наповнення бюджету", - сказав він.

Хомутинник також запевнив, що підвищення акцизів було узгоджене з представниками основних алкогольних і тютюнових компаній, а також з нафтотрейдерами. За його словами, якщо в першому читанні проекту закону пропонувалося підвищити акциз на виноматеріал в 7-8 разів, то в кінцевій редакції акциз на сухі натуральні вина підвищений не буде, а на кріплені марочні підвищений в 3-4 рази.

Також, якщо в першій редакції закону пропонувалося підвищити акциз на паливно-мастильні матеріали від 110 до 172 євро за тонну, то в підсумковому документі акциз підвищується до 132 євро за тонну. "Це говорить про те, що акциз підвищений на 15%", - сказав він.

При цьому, акциз на тютюн підвищений, за його словами, "лише в 1,5 рази".

Крім того, нардеп зізнався, що поправку лідера КПУ Петра Симоненко, яку прийняла ВР, про підвищення акцизів без підвищення роздрібних цін буде виконати майже нереально.

За прогнозом регіонала, зокрема, бензин марки А-95 подорожчає на 20 копійок за літр. "За нашими підрахунками, у відповідності із законом, який був сьогодні ухвалений, бензин марки А-95 подорожчає на 20 копійок. І це близько 1 мільярда гривень надходжень до бюджету (до кінця 2010 року)", - сказав він.

За його словами, ці кошти будуть направлені на "латання доріг, підготовку Євро-2012 і на інші речі, пов'язані з інфраструктурою".

В то й же час, на думку директора "Консалтингової групи А-95", підвищення акцизів на бензин дозволить уникнути зростання цін на пальне найближчим часом.

"Нова ставка акцизного збору у розмірі 132 євро/тонна диктує збільшення податкової складової в ціні літра бензину на 20 коп за літр (раніше плановане підвищення акцизу до 172 євро/т призвело б до зростання на 60 копійок на літрі). Проте в травні спостерігається сприятлива цінова кон'юнктура світового та внутрішнього ринку енергоносіїв, яка характеризується відчутним зниженням цін на нафту і нафтопродукти", - відзначив експерт.

Нагадаємо, у четвер, 20 травня, Верховна рада ухвалила урядовий законопроект, що передбачав підвищення акцизів на алкоголь, тютюн і бензин.

Новий закон, зокрема, передбачає підвищення акцизу на пальне до 132 євро за за тонну (на 20%), акцизу на натуральні виноградні вина з 1 до 10 копійок за літр тощо. Акциз на сигарети з фільтром підвищено з 69 до 80 гривень за тисячу штук. Підвищено й низку інших акцизів.

Читайте також:

В Україні підвищено акцизи на алкоголь, сигарети і бензин

Експерти: до кінця року 95-й бензин подорожчає до 10 гривень за літр

Уряд збільшить податок на питну воду: "на полицях" продукт подорожчає вдвічі

ВідеоЧерез підвищення акцизів ціни в Україні зростуть на 30%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: