Через подорожчання євро виростуть ціни на ліки, авто та побутову техніку

Так, найбільше подорожчати мають комп'ютери, оргтехніка та телевізори, ціни на які вже в найближчі дні можуть зрости на 20%.

Різке зростання курсу євро щодо гривні вже найближчим часом призведе до підвищення вартості нових автомобілів в Україні на 6-5%, а ліків та побутової техніки на 10%.

"Сьогодні імпортні автомобілі безпосередньо прив'язані до курсу долару або євро. Тому, подорожчання євро, звичайно, позначиться на їхній вартості. За моїми оцінками, десь дві третини міжнародних автомобільних брендів, які продаються в Україні, прив'язані саме до курсу євро. У той же час, "сірі дилери" працюють в основному з доларом", - розповів Олег Назаренко, директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД).

"Наша компанія вже з наступного тижня планує підняти ціни на 5-6%. Це трохи нижче курсових коливань (якщо виходити з того, що за вересень євро зросло приблизно на 8", - додала Олена Дуніна, генеральний директор ДП "АВТО Інтернешнл", офіційного імпортера та дистриб'ютора Mazda і Suzuki в Україні.

"Ціни на ліки зростуть пропорційно зміні курсу валют - на 8-9%. Оскільки імпортери ліків працюють із зарубіжними виробниками за контрактами, якими передбачається відстрочка платежу, то щоб мати можливість сплатити ці контракти, відпускні ціни на товар потрібно коригувати відразу ж після зміни курсу. Зазвичай, якщо зміна курсу валют до 1-3%, ціни не ліки не зростають. Якщо рівень коливань перевищує 3%-ий показник, ціни імпортерів на ліки змінюються протягом одного тижня після цього", - додав Дудка.

Водночас, зростання цін на комп'ютери, оргтехніку та телевізори вже в найближчі дні може становити 10-20%.

"Ціни будуть піднімати вже зараз, тому що всі товари закуповуються з відстрочкою платежу і відповідно віддавати гроші за товар потрібно вже за новим курсом. Але я хотів би уточнити, що сьогодні євро не стільки дорожчає, скільки повертається до весняного рівня після літнього обвалу, який був пов'язаний з економічними проблемами єврозони", - розповів Володимир Колодюк, президент Unitrade Group.

Як повідомлялося, раніше заступник міністра економіки Анатолій Максюта заявив, що Кабінет міністрів не допустить значного зростання цін на продукти харчування.

Читайте також:

В Україні у вересні інфляція склала 2,9%

В Україні може подорожчати олія

Азаров пообіцяв тримати ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: