Через "революцію" на ринку нерухомості оцінювання квартири може подорожчати до 3 тис. грн

Дата публікації
Через "революцію" на ринку нерухомості оцінювання квартири може подорожчати до 3 тис. грн

Вартість оцінювання квартир може зрости

На щастя, уряд оговтався і призупинив свої новації. Проте серед людей вже піднялася паніка.

Нові правила продажу нерухомості можуть призвести до підвищення вартості звичайного оцінювання квартири з нинішніх 300 грн до 3 тис. грн, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Такий прогноз дали в Лізі експертів України.

Зміни мали набути чинності 1 серпня, однак, уряд оговтався і поки що призупинив свої новації. Проте люди вже почали побоюватися, що їхні кишені схуднуть на тисячі кревно зароблених.

Скандальні нововведення здійняли ажіотаж, і під реєстраційною службою виросли довжелезні черги. Люди складають списки та ночують під будівлею, щоб оформити документи на квартиру.

Десять тисяч оцінювачів втратять право робити оцінювання нерухомості для оподаткування, поки не отримають ліцензію. Таких, що вже її отримали, - лише півтори сотні.

Через такий колапс, хай і тимчасовий, у Лізі експертів прогнозують, що тепер щасливі власники ліцензій завищать ціни на свої послуги вдесятеро.

Утім, у Мін'юсті твердять, що труднощі тимчасові, і ніякої монополії на ринку оцінювання не буде.

"На сьогодні постійно збільшується кількість оцінювачів суб'єктів оціночної діяльності", - запевнив керівник управління міністерства юстиції Дмитро Журавльов.

Однак міністр юстиції Олена Лукаш вирішила, що з впровадженням нових правил слід зачекати.

"Проблему ми відчуваємо і будемо шукати механізми, щоб сьогодні право громадян на реалізацію свого права власності було захищено", - пообіцяла міністр.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів підтримав Лукаш і відклав новацію на три місяці, щоб за цей час підготувати її без суттєвого удару для кишень простих людей.

Кореспонденти ТСН Олександр Шилко та Ольга Кошеленко

Оцінювання квартир подорожчає

Оцінювання квартир подорожчає
Наступна публікація