Через рік кожен накопичуватиме собі пенсію сам

Держава відкриє особисті накопичувальні рахунки майбутніх пенсіонерів, що враховують розмір їх заробітку, на які роботодавець буде переводити частину нарахувань на зарплату працівника вже в 2012.

Сергій ТІГІПКО
tigipko.com
Сергій Тігіпко
Віце-прем'єр, міністр соцполітики Сергій Тігіпко не виключає, що другий накопичувальний рівень пенсійної системи може почати працювати вже з 2012 року, а не з 2013-14-го, як планувалося раніше, що дозволить пенсіонерам накопичувати собі пенсію самим.

На думку Тігіпка, це можливо, незважаючи на прогнозований в найближчі два роки дефіцит бюджету ПФ в 17-20 млрд грн. (його зараз компенсують з держбюджету - ред).

"Це означає, що держава відкриє особисті накопичувальні рахунки майбутніх пенсіонерів, що враховують розмір їх заробітку, на які роботодавець буде переводити частину нарахувань на зарплату працівника. Що більш істотно, ніж нині (коли всі нарахування в сумі 37% йдуть в загальний котел), вплине на збільшення пенсії у тих, хто добре заробляє", - підкреслив Тігіпко.

Поки, за його словами, середня пенсія чоловіка в Україні - 1327 грн., жінки - 827 грн., але при цьому 64% пенсіонерів - жінки.

Тігіпко пояснив, що частина нарахувань на зарплату працівників не надійде до ПФ, збільшивши його дефіцит, а значить важче буде виплачувати пенсії нинішнім пенсіонерам.

У законопроекті Кабміну про пенсійну реформу, поданому до Ради, передбачено, що другий рівень системи почне працювати з року, в якому буде забезпечена бездефіцитність бюджету ПФ (але не уточнюється, з якого року).

Учасниками другого рівня уряд пропонує визначити тих, кому на дату введення системи виповнилося не більше 35 років, а розмір страхового внеску для них встановити в 2% з наступним його щорічним підвищенням на один процентний пункт - до 7%.

Як відомо, пенсійний вік у жінок збільшуватиметься щорічно на 6 місяців і до 2021 року збільшиться на п'ять років.

Читайте також:

Уряд пообіцяв до 2012 року "другий рівень" Пенсійної системи 

Азаров запевнив пенсіонерів, що після реформи їхнє життя покращиться

Пенсійну "дірку" залатають 18 мільярдами

ВідеоУряд пообіцяв до 2012 року "другий рівень" Пенсійної системи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: