Через скандал Кубів призупинив процес відокремлення "Укртрансгазу" від "Нафтогазу"

Дата публікації
Через скандал Кубів призупинив процес відокремлення "Укртрансгазу" від "Нафтогазу"

УНІАН

Троє заступників міністра економрозвитку запевнили, що не погоджували новий статут НАК.

Процес перепідпорядкування "Укртрансгазу" та виведення його з-під управління "Нафтогазу України" після низки скандальних заяв призупинили.

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

"Рішення (про перепідпорядкування "Укртрансгазу") є правильним, адже ґрунтується на міжнародних зобов'язаннях розділити видобуток, транспортування і продаж газу. Таке розділення забезпечить реальну конкуренцію на ринку газу відповідно до вимог Третього енергопакету. Готовий визнати, що, можливо, під час прийняття цього рішення ми не провели належних консультацій. Через вказані обставини вказане рішення мною, як міністром, уже призупинене", – зазначив Кубів у Facebook.

Питання подальшої долі "Укртрансгазу" та "Нафтогазу" сьогодні мають обговорити на нараді у прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

"Але я хочу наголосити, що ми підемо шляхом створення незалежного управління у НАК "Нафтогаз України" та інших компаніях, пов'язаних із видобутком та транспортуванням газу. І сьогоднішня ситуація вкотре підтвердила, що з метою запобігання будь-яких спекуляцій це треба робити максимально швидко", – наголосив Кубів.

Сьогодні ж троє заступників міністра економрозвитку Максим Нефьодов, Юлія Ковалів та Наталія Микольська заявили, що з ними ніхто не обговорював та не узгоджував питання змін до статуту "Нафтогазу", які 7 вересня затвердив Кубів.

У "Нафтогазі" також не знали про перепідпорядкування "Укртрансгазу". У НАК звернули увагу на те, що такі дії можуть зірвати нормальне проходження опалювального сезону, адже "Нафтогаз" планує залучити 500 млн доларів кредиту від Світового банку на закупівлю газу. А виведення "Укртрансгазу" зі структури "Нафтогазу" порушить умови за кредитною угодою з Європейським банком реконструкції та розвитку та може призвести до потенційного дефолту щодо заборгованості, гарантованої державою.

У ЄБРР також висловили своє занепокоєння щодо ситуації та вимагають скасувати рішення. На тлі критики з Європи прем'єр Гройсман пообіцяв, що рішення щодо статусу "Укртрансгазу" переглянуть та змінять.

Наступна публікація